Италия прати Хърватия на Евро 2016 и хвърли Норвегия на лъвовете (видео)

Тимът на Италия спечели с 2:1 домакинството си на Норвегия в мач без значние на "Скуадрата". Момчетата на Антонио Конте вече си гарантираха място на европейските финали във Франция, като срещата на "Олимпико" в Рим бе важна за гостите и хърватите, които по същото време гостуваха на Малта. С днешния резултат "адзурите" закръглиха на 50 поредните си двубои без загуба в световни или европейски квалификации. За последно те паднаха под ръководството на Роберто Донадони в кампанията преди европейското в Австрия и Швейцария през 2008 г.

Домакините започнаха срещата вяло. Това доведе до няколко опасни разбърквания пред Джанлуиджи Буфон и в 23-ата минута дефанзивният халф на скандинавците Александер Тети с пронизващ шут от границата на наказателното поле порази мрежата на италианския капитан. До края на първата част "адзурите" не затрудниха кой знае колко стража на гостите.

Нещата вървяха към победа за Норвегия, но 17 минути преди последния съдийски сигнал Италия промени класирането в групата. Груба грешка в отбраната позволи на Алесандро Флоренци до мушне отблизо топката между краката на вратаря - 1:1. Десет минути след това Грациано Пеле захлупи топката от воле с левия крак и намери далечния ъгъл на рамката - 2:1! Това бе краят на мечтите на гостите за директно класиране на Евро 2016 и те ще трябва да пробват късмета си на жребия за баражите.

Италия - Норвегия 2:1
0:1 Тети (23)
1:1 Флоренци (73)
2:1 Пеле (82)

МИНУТА ПО МИНУТА!

"Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своите прогнози за квалификациите за Евро 2016.