Планът "Хейнен" сработи напълно! Германия на 1/4-финал срещу България (ГАЛЕРИЯ)

Планът на селекционера на националния волейболен отбор на Германия Витал Хейнен да избере България за съперник на 1/4-финалите на Европейското първенство сработи напълно. Волейболистите на Бундестима надиграха Белгия с 3:0 (25:16, 31:29, 25:17) в мач от плейофите на шампионата, игран тази вечер пред около едва 700 зрители в зала "Арена Армеец".
Германия - Белгия 3:0
По този начин германците, които останаха едва трети в предварителна Група С, се класираха за Топ 8 на турнира. На 1/4-финалите Германия ще срещне точно българските "лъвове". Двата отбора играха един срещу друг и в Група С, като "трикольорите" спечелиха с 3:0. Големият мач между България и Германия е утре (14 октомври) от 20,45 часа в "Арена Армеец". Отборът на Белгия пък отпада от първенството.
Първият гейм на срещата започна по-добре за Бундестима, който дръпна с 4:1 след атака на Кристиян Фром и два силни аса на Гьорг Гроцер. Въпреки тайм-аута за белгийския наставник Доминик Бейенс, първата техническа пауза дойде при 8:3 за Германия. Последваха блок-аут на Гроцер и грешка на "червените дяволи" и 10:3. Независимо от усилията на белгийските волейболисти, Германия запази преднината си до 16:10. Разликата продължи да расте до 20:13 след нов блок-аут на Гроцер. В крайна сметка момчетата на Витал Хейнен спокойно взеха гейма с убедителното 25:16 след атака в аут на Сепе Бетенс от Белгия.
В началото на втората част Германия бързо поведе с 4:0 след силни атаки на Гьорг Гроцер и Кристиян Фром последвани от контра и блокада на Маркус Бьоме. Постепенно Белгия намали изоставането си до 5:6 след две отлични блокади на Симон Ван Де Вуурде, а след това дори обърна до 8:7 след две страхотни изяви на Сепе Бетенс. Последва контра блок-аут на Бетенс и 9:7. Разликата нарасна до 11:8 след контра на Пиетер Верхеес, което накара Витал Хейнен да вземе тайм-аут. Постепенно Бундестима успя да изравни при 13:13 след нови две атаки на Фром. Белгийците веднага си върнаха преднината при 15:13 след два аута на германците. Последва ново равенство при 15:15 след два блок-аута на Фром и Денис Калиберда. Все пак техническото прекъсване дойде при 16:15 за "червените дяволи" след атака на капитана Сам Деруу. Резултатът стана 17:15 след контра от втора линия на Деруу. Бундестимът за пореден път изравни при 19:19 след две грешки при мрежата на Пиетер Верхеес. Двата тима продължиха равностойно до 22:22, след което Белгия стигна до геймбол при 24:22 след блок-аут на Деруу и силен ас на влезлия като резерва Брам Ван Ден Дриес. Германците съумяха да спасят и двата геймбола и да изравнят при 24:24 след две грешки на белгийците. Двата отбора се "захапаха" в резултата до 29:29, но в крайна сметка Германия измъкна гейма с 31:29 след нова силна атака на Фром и бъркана топка на белгийския разпределител Матиас Валкиерс.
Третият гейм тръгна равностойно до 6:6, след което Германия поведе с 8:6 след блок-аут на Гьорг Гроцер и успешна блокада на Тим Бросхог. Разликата нарасна до 10:7 след блок на Маркус Бьоме. Преднината на Бундестима стана 13:9 след грешка в атака на Пиетер Куулман от белгийците. Предимството на германците набъбна до 16:10 след нови две отлични блокади на Бросхог. Волейболистите на Германия запазиха преднината си до 21:15, след което без проблеми спечелиха гейма с 25:17 след поредна мощна атака на Гроцер, а с това и мача с 3:0.
Най-полезен за германския тим стана Гьорг Гроцер със 17 точки (1 блок, 4 аса и 57% ефективност в атака), а Кристиян Фром добави още 14 точки (2 блока, 2 аса, 58% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) за победата. За белгийците над всички бе капитанът Сам Деруу също със 17 точки.
БЕЛГИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:3 (16:25, 29:31, 17:25)
БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 1, Герт Ван Вале 3, Сам Деруу 17, Сепе Бетенс 4, Симон Ван Де Вуурде 4, Пиетер Верхеес 7 - Щайн Дейонкхеере-либеро (Брам Ван Ден Дриес 2, Пиетер Куулман 1, Денис Дерьой, Томас Русо 3)
Старши-треньор: Доминик Бейенс
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 1, Гьорг Гроцер 17, Кристиян Фром 14, Денис Калибера 9, Маркус Бьоме 10, Михаел Андрей 3 - Маркус Щоервалд-либеро (Себастиян Шварц, Тим Бросхог 3, Дирк Вестфал, Фердинанд Тиле-либеро)
Старши-треньор: Витал Хейнен.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от плейофа БЕЛГИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:3 - ТУК!!!