"Лъвчетата" не издържаха в Дания, но шансовете за Евро 2017 остават големи (видео)

Младежите на България загубиха с 0:1 гостуването си на Дания и инкасираха второ поражение в квалификациите за Евро 2017 след пет изиграни мача. Голът вкара Хюлсагер в 71-ата минута, а домакините изпуснаха още няколко сериозни положения през втората част.

Най-добрият шанс пред трикольорите бе в 35-ата минута, когато Александър Василев се озова очи в очи със стража на "червения динамит" и го прехвърли, но не уцели рамката на вратата.

През първата част срещата бе равностойна, а домакините така и не успяха да застрашат сериозно Китанов. В началото датчаните опитаха да изненадат българския вратар с далечни изстрели на Зокоре и Хюлсагер, но те излязоха в аут.

В 18-ата Зохоре стреля от фаул, но Китанов без проблем спаси. Така се стигна до 35-ата минута, в която българският тим създаде първата реална голова възможност. Датски защитник не успя да върне добре топката към Хьоберг, Василев достигна първи до нея и прехвърли стража на датчаните, но не улучи очертанията на вратата.

Две минути по-късно Зохоре се пребори с Терзиев, който го задържа като последен в отбраната, но нападателят на Дания предпочете да отиграе положението вместо да падне и стреля в аут.

Втората част започна с предпазлива игра до 61-ата минута, когато Бьорстинг бе изведен очи в очи с Китанов, но българският страж се хвърли самоотвержено и спаси шута на датския футболист. Само 180 секунди по-късно Зохоре направи невероятен пропуск, когато Хюлсагер му подаде великолепно, но нападателят на "червения динамит" не уцели топката на шест метра пред голлинията.

Сериозният натиск на датчаните даде резултат в 71-ата минута, когато много дейният Хюлсагер овладя топката между четирима наши футболисти и след шут по земя от 16 метра вкара в долния десен ъгъл на Китанов. Само две минути по-късно домакините като по чудо не удвоиха. Андерсен шутира силно от 10-11 метра, но за наш късмет топката се отби в лявата греда.

Трикольорите отговориха с бомбен изстрел на Ради Цонев от над 25 метра, който с мъка бе спасен от Хьоберг.

До края на срещата българският тим опита да наложи някакъв натиск, но головите положения липсваха. Така младежите не успяха да увеличат своя актив от 9 точки, извоюван след три победи, но въпреки днешното поражение, младите български футболисти продължават да са с реални шансове за първото място, даващо право на директно участие на Европейското. Вторият в класирането пък ще играе бараж.

До края на квалификациите България приема всички фаворити в групата - Дания, Румъния и Уелс, а като гости ще играем срещу аутсайдерите Армения и Люксембург.

ДАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:0

1:0
Хюлсагер 71

ДАНИЯ: 1. Хьоберг, 2. Холст, 3. Кристенсен, 4. Бангаард, 5. Бляберг, 6. Макс, 7. Хюлсагер (78-Хансен), 8. В. Кристенсен, 11. Андерсен (83-Греве), 17. Бьорстинг, 9. Зохоре (89-Матиасен)

БЪЛГАРИЯ: 1. Китанов, 5. Гълъбов, 6. Попадийн, 14. Терзиев, 19. Василев (83-Колев), 4. Орачев, 15. Малинов, 18. Гамаков, 20. Вутов (57-Десподов), 21. Р. Цонев (83-Велковски), 10. Минчев

Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своята прогноза за мача на България.