Словакия е еврофиналист след мач с 6 гола (видео)

Словакия зае второто място в крайното класиране в квалификационна Група "С" за Евро 2016 и ще участва на шампионата на Стария континент във Франция догодина. Тази вечер Марек Хамшик и компания надделяха с 4:2 над домакина Люксембург в последния си мач в групата и събраха 22 точки - с 5 по-малко от първия в крайното подреждане Испания и с 3 повече от третия Украйна, който отива на бараж.

Словаците поведоха с 3:0 след три гола за 6 минути през първото полувреме. Хамшик даде началото на головата фиеста в 24-ата минута с хубав удар с левия крак, а Адам Немец (29) и Робърт Мак (30) добавиха по още едно попадение. Немец се пласира отлично във вратарското поле и отклони топката в противниковата мрежа, а Мак реализира на празна врата след хубава атака на гостите. През второто полувреме обаче гостите трябваше да потреперят, след като Марио Муч (61) и Ларс Жерсон (65-дузпа) сведоха аванса на гостите само до един гол. Попадението на Муч с удар извън наказателното поле бе много зрелищно. В първата минута на добавеното време Хамшик все пак сложи точка на спора с второто си попадение в срещата и словаците си отдъхнаха.

ЛЮКСЕМБУРГ - СЛОВАКИЯ 2:4
0:1 Хамшик (24)
0:2 Немец (29)