Шведите ще играят на бараж (видео)

Отборът на Швеция очаквано спечели с 2:0 срещу гостуващия Молдова в последен мач от група G на европейските квалификации. Златан Ибрахимович (24) и Еркан Зенгин (48) отбелязаха попаденията в Солна. Скандинавците не успяха да се класират на първите две места след победата на Русия над Черна гора. Така Ибра и компания ще трябва да минат през ситото на баражите за място на Евро 2016.

През първата част домакините бяха пълни господари на терена и можеха да вкарат повече от един гол. Гостите пък нито веднъж не застрашиха вратата на Исаксон. Още в третата минута Джон Гуидети разтресе гредата, като пропусна още няколко положения преди почивката. В средата на полувремето Златан Ибрахимович даде заслужен аванс на "тре кронур". Исполинът изскочи сам срещу вратаря, овладя на гърди, финтира стража и насочи към празната врата - 1:0.

С началото на второто полувреме "жълто-сините" отбелязаха нов гол. Вратарят на молдовците Илие Цебану напусна границите на наказателното си поле, за да изчисти с глава, топката попадна в Гуидети, който бързо подаде към Еркан Зенгин. Последният насочи с превъзходен фалцов удар към далечния горен ъгъл, прехвърляйки завръщащия се към вратата страж и футболиста на голлинията. В 51-ата Ибра можеше да направи 3:0, но вратарят внимаваше. До края на мача темпото поспадна и до нов гол не се стигна.

Снимки: Twitter