Добри изяви на българските баскетболистки в първенствата на Испания, Италия и Германия

Отборът на Сарагоса, Жаклин Златанова в състава си, загуби като домакин от Гикускоа с 55:62 (10:15, 16:12, 15:21, 14:14) точки в среща от четвъртия кръг на женското баскетболно първенство на Испания. Златанова игра 25 минути като титуляр и се отличи с 8 точки, 11 борби, 1 aсистенция, 1 открадната топка и 1 чадър. Сарагоса е на 10-о място в класирането с две победи и две загуби.

Орвиедо, с Христина Иванова, постигна първа победа за сезона в шампионата на Италия. През собствена публика Орвиедо се наложи над Батипалия с 67:54 точки във втория кръг. Иванова започна в стартовата петица и завърши с 15 точки, 1 борба и 4 откраднати топки за 28 минути.

Отборът на Херне победи като гост Ньордлинген със 78:62 (20:15, 21:21, 24:10, 13:16) точки в среща от четвъртия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. Българката Радостина Славова-Нанева бе на терена 28 минути като титуляр за Херне и завърши с 12 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

За домакините Гергана Георгиева се отличи с 8 точки, 8 борби и 1 отнета топка за 21 минути като титуляр. Херне е на четвърто място с класирането с 3 успеха и 1 поражение. Ньордлинген заема шестата позиция с 2-2. Воденият от старши треньора Георги Младенов тим на Римини допусна загуба в третия кръг на италианската Серия В. Римини загуби като гост от Чечина с 66:70 точки.