Определено трябва да се замислим! Тъжно е, но Хърватия ни каза истината с остри подигравки

Пресата в Хърватия смазва националния отбор на България от критики. Много е тъжно, но хърватите ни казаха истината за това, какво представлява нашият тим.

Хърватия разби и потопи България на празния "Максимир", пише в. "Вечерни лист" и добавя със съжаление: "За да се класираме на европейското, трябва да спечелим срещу Малта и да чакаме Норвегия да не победи Италия в Рим".

Представянето на България буди насмешка: "Ако Чачич можеше да избира съперник за дебютния си мач, това щяха да бъдат тези смешни българи, които някога бяха реномирана футболна нация.

Как ли се е чувствал вратарят Митрев? Като пушечно месо, дори защитникът Терзиев го обстреля със снаряд, но го спаси гредата. Петев беше мокър до кости - атракция в дъжда на "Максимир" , където нищо не помагаше на българите и те бяха разбити.

Петев ще се моли в кариерата си повече да не идва на този стадион, където падна с Лудогорец в 97-ата минута (б.р. - 2:3 през 2012-а срещу загребския Динамо ), а сега преживя този позор. На почивката таблото светеше с резултат 2:0, а можеше да бъде 5:0...”

Издаваният в Сплит в. "Слободна Далмация" нарича нашия отбор "недорасли българи" и поздравява своите за "разгромната победа, постигната с много добър футбол". Селекцията на Петев е оприличена на "деца, сковани в страх, които чакат следващата порция бой и активно съдействат на... противниковите нападатели".

Така защитникът Терзиев ще влезе в хумористичната рубрика с куриози на "Евроспорт" за решението от 5 метра да открие огън по своя вратар в опит да изчисти в ъглов удар…"