Туловицки спаси Торонто от бърза елиминация (видео)

С първия си хит в плейофите Трой Туловицки гарантира, че Торонто Блу Джейс ще изиграе още поне един мач в дивизионната серия срещу Тексас Рейнджърс от Американската лига на МЛБ. Шортстопът удари троен хоумрън и допринесе с общо 4 RBI за победата на "сините сойки" с 5:1 в първото гостуване в Арлингтън. С успеха нощес канадците намалиха пасива си на 1-2 в серията до 3 победи преди втория мач на ст. "Глоуб Лайф Парк" тази вечер.

Торонто откри резултата в 3-тия ининг, когато Дионер Наваро отбеляза от трета база при дабъл плей. В 4-тия гостите направиха 2:0 благодарение на Туловицки, който изчака база за боли при пълни бази. Решителният удар бе нанесен в 6-ия – с 2 аута и двама рънери на база Туло изпрати топката на риливъра Чи Чи Гонсалес отвъд левия аутфилд.

Стартерът на Тексас Мартин Перес (L 0-1) понесе отговорност за поражението, след като остана на възвишението до 6-ия ининг и пусна двама рънери, преди да направи аут в него. За Блу Джейс на възвишението започна Марко Естрада (W 1-0), който позволи само 5 хита и 1 точка за 6 ининга и 1/3. Именно в 7-ия "рейнджърите" се разписаха почетно при аут по земя на Рунед Одор.

Тексасци ще бъдат домакини и в четвъртия мач днес от 23,07 ч. българско време. Само при евентуална нова победа на гостите серията ще се върне в Канада, като при необходимост решителният мач №5 ще се проведе на ст. "Роджърс Сентър" в сряда по същото време.

Другата дивизионна серия – между Хюстън Астрос и Канзас Сити Роялс, също се развива при резултат 2-1. Водят "астронавтите", които тази нощ победиха с 4:2 на своя ст. "Минит Мейд Парк". Питчерът Далас Кайкъл (W 2-0) затвори 7 ининга с 1 точка и записа втори успех в плейофите след доминацията над Ню Йорк Янкис в "уайлд кард" мача.

За продукцията в нападение се погрижиха батерите от долната част в реда – №6 Карлос Гомес и №8 Крис Картър вкараха по 1 точка, а №9 Джейсън Кастро заслужи 2 RBI. Започналият на хълма за "кралските" Единсон Волкес (L 0-1) бе изваден след 5 ининга и 2/3, в които даде 5 хита, 4 бази за боли и 3 точки.

Четвъртият двубой ще се играе отново в Хюстън днес от 20,07 ч. наше време, а ако се наложи пети, развръзката ще се състои на ст. "Кауфман" в Канзас Сити в нощта на сряда срещу четвъртък от 3,07 ч.