Спартак (Пловдив) най-после вкара и би

След 6 мача без победа и отбелязан гол Спартак (Пловдив) най-накрая счупи каръка и победи с 2:0 тима на Раковски. Срещата от 10-ия кръг на Югоизточната "В" група се игра при тежък терен на стадион "Тодор Диев" и бе изпълнена с емоции, както на терена, така и по трибуните. Мачът ще се запомни и с два червени картона, дадени на по един играч и от двата тима.

"Гладиаторите" започнаха по-добре срещата и показаха, че са твърдо решени този път да вземат победата. Още в 10-ата минута, след центриране от ъглов удар, Бисеров засече топката във вратата на Раковски за 1:0. Спартак продължи да владее повече коженото кълбо, докато гостите разчитаха на бързи контраатаки. В 25-ата минута, след хубав самостоятелен пробив на играч на гостите, стражът на спартаклии Петър Начев показа блестящ рефлекс и спаси удара. В тези минути Раковски се опита да изнесе повече топката в половината на Спартак като се стремеше към равенството. В 37-ата минута Веселин Отман навърза няколко играчи на Раковски, но пробивът му завърши с лош финал и удар покрай вратаря. В 38-ата минута гостите направиха светкавична контраатака, но отново Начев бе на висота и опази вратата си суха. При 1:0 завърши първата част.

Второто полувреме започна равностойно, но първата по-чиста ситуация бе за Раковски в 50-ата минута, като отново Начев бетонира усилията им за гол. В 54-ата минута при изпълнение на ъглов удар топката се озова на крака на ветерана Стефан Учиков, който от воле я изпрати на сантиметри от страничния стълб на гостите. В 64-ата минута Спартак поведе с 2:0. Михаел Пърчев отправи удар с глава, с гръб към вратата, и топката срещна горната греда, след което коженото кълбо отново се озова в него и при добавката той не сбърка, за да покачи резултата. До края срещата бе равностойна, като имаше малко повече нерви на терена и по трибуните. Два червени картони белязаха срещата през този период. Първо бе изгонен играч на Раковски в 72-ата минута, а в 86-ата минута червения цвят на картона видя и Джем Хаджи от Спартак. Така спартаклии взеха свежа глътка след поредица мачове без късмет.

Спартак (Пд): Петър Начев(к), Николай Христозов, Бисеров, Александър Драшков, Костадин Бекяров, Джем Хаджи, Лъчезар Якалиев, Стефан Учиков (86-Валентин Тодоров), Веселин Отман, Михаел Пърчев (78-Георги Саватинов), Александър Даков (65-Радослав Дошков)

Следващата среща на Спартак е гостуване в сряда, 14 октомври, на Вихър (Белозем) в среща от предварителните областни кръгове за Купата на Аматьорската лига.