Трудно, но заслужено! Големият фаворит триумфира (видео + галерия)

Световният шампион Германия спечели квалификационна Група "D" и се класира директно за финалите на Европейското първенство във Франция през следващото лято. Три дни след загубата си от Република Ирландия момчетата на Йоахим Льов отново срещнаха сериозна съпротива - този път от тима на Грузия, но все пак успяха да се наложат с 2:1 пред своя публика на стадиона в Лайпциг. Появилият се като смяна секунди по-рано Макс Крузе реализира победното попадение в 79-ата минута. Преди това Томас Мюлер беше открил от дузпа в 50-ата минута, но само три след това капитанът на грузинците Джаба Канкава беше изравнил с ефектно изпълнение от въздуха.

Германия - Грузия 2:1

По този начин Бундестимът финишира на първа позиция с 22 точки, изпреварвайки с една Полша, който надви ирландците също с 2:1 и също вече е финалист. Отборът на Мартин О'Нийл пък има още един шанс и той през плейофите.

Германците изиграха много силно първо полувреме, в което засипаха с цели 18 удара вратаря на гостите Нукри Ревишвили. Особено фрапантни пропуски направи Марко Ройс, който действаше в предни позиции с Месут Йозил, Мюлер и Андре Шюрле.

В началото на второто полувреме обаче Йозил беше фаулиран в наказателното поле и Мюлер регистрира деветия си гол от девет срещи в настоящите квалификации. След само три минути обаче Канкава изравни, а след това на Мануе Нойер му се наложи да спасява мрежата си от втори гол. Вратарят на Байерн (Мюнхен) беше тестван и в още няколко ситуации и е с ключова роля за триумфа на отбора си.

Маншафтът заслужено стигна до втория гол в 79-ата минута, когато Йозил изведе Крузе и нападателят на Волфсбург беше точен с левия крак.

Грузинците приключват цикъла с 9 точки.

В третия мач от групата Шотландия очаквано разгроми непретенциозния Гибралтар с 6:0.

ГЕРМАНИЯ - ГРУЗИЯ 2:1
1:0 Мюлер (50-дузпа)
1:1 Канкава (53)
2:1 Крузе (79)