Браво на румънците, и те отиват във Франция (видео)

Осем години след последното си участие на голям форум Румъния отново ще се доказва сред най-добрите, след като се класира директно за финалите на Европейското първенство във Франция. Тази вечер северните ни съседи държаха съдбата си в свои ръце и не допуснаха изненада, като разбиха слабака Фарьорски о-ви с 3:0 като гости, с което финишират на второ място в Група "F". Победител тук е Северна Ирландия, а на трета позиция остана тимът на Унгария, който до последно водеше битка със селекцията на Ангел Йорданеску. В крайна сметка "маджарите" отиват на бараж, защото загубиха с 3:4 от Гърция в Пирея, но и по принцип изоставаха на точка зад румънците и трябваше да се надяват на чудо в Торшавън, което не стана факт. Унгария има обаче много големи шансове да се класира директно и като най-добър трети тим, но това ще стане ясно едва след изиграването на всички квалификации.

Румъния реши всичко след два гола на Константин Будеску още до почивката. Нападателят на Астра (Гюргево) откри в 4-ата минута след подаване на Разван Рац, а продължението малко случайно прехвърли вратаря за второто попадение. Влезлият като смяна Александру Максим оформи крайното 3:0 в 83-ата минута.

От играещите в нашата "А" група само Андрей Препелица записа участие, след като се появи на терена за финалните две минути. Съотборниците му в Лудогорец Козмин Моци и Клаудио Кешеру останаха сред резервите.

В третата среща от групата Финландия и Северна Ирландия завършиха 1:1.

ФАРЬОРСКИ О-ВИ - РУМЪНИЯ 0:3
0:1 Будеску (4)
0:2 Будеску (45)
0:3 Максим (83)