Отпуснатите португалци завършиха с победа в Белград

Класиралият се предсрочно за Европейското първенство тим на Португалия завърши квалификационния цикъл с успех с 2:1 като гост на Сърбия. Лузитаните бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който получи почивка предвид протоколната среща от група I. Днес голяма част от мача се игра под проливен дъжд на стадиона на Партизан и завърши с два червени картона за домакините.

Двубоят стартира с попадение във вратата на западните ни съседи. В петата минута Дани проби и шутира, Владимир Стойкович не успя да улови топката и Нани действа най-бързо и прецизно, за да насочи в мрежата - 0:1. До края на полувремето опитите на сърбите на мокрия терен не се увенчаха с успех.

В средата на втората част (65) Зоран Тошич изравни резултата. "Седмицата" на домакините отбеляза с прекрано насочване в горния ъгъл след центриране на Александър Коларов. В 78-ата Жоао Моутиньо отново дръпна западноиберийците напред. В края напрежението се покачи и в рамките на една минута - между 80-ата и 81-ата сърбите останаха с деветима на терена след втори жълт картон на Коларов и директен червен на Неманя Матич.

Португалците завършват групата си на първо място с 21 от 24 възможни точки. Сърбите остават предпоследни.

СЪРБИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:2