Положителен край за гръцкия кошмар (видео)

Националният отбор на Гърция победи с 4:3 Унгария в последния си мач от Група "F" на квалификациите за Евро 2016. Това бе първи успех за елините в кошмарната надпревара, в която завършват на дъното на класирането с шест точки. Днес гърците вкараха с един гол повече отколкото във всичките си мачове досега. Унгария пък завършва на трета позиция с 16 точки и най-вероятно ще трябва да мине през бараж, за да си осигури билети за Евро 2016. Има вероятност маджарите да се класират и като най-добрия трети отбор в групите. За целта трябва да се надяват Украйна да не победи Испания в последния си мач.

Резултатът бе открит от домакините още в петата минута, когато левият бек Константинос Стафилидис остана непокрит в наказателното поле и с премерен удар с левия крак се разписа. В 26-ата минута Грего Ловренчич изравни, след като авторът на първия гол не го усети зад себе си и му позволи да стреля с глава. При този резултат завърши първата част на срещата.

След почивката се разрази истинска голова буря и паднаха още пет попадения. Първо Крищиян Немет даде преднина на Унгария в 54-ата минута, след като се оказа сам на задната греда и от по-малко от метър прати топката в мрежата. Само три минути обаче Панаиотис Тахцидис възстанови равенството, когато получи пас от дълбочина и разстреля ветерана Габор Кирали. В 75-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Солт Калмар направи пробив в наказателното поле и намери Немет, който от чиста позиция направи 3:2 за тима си. В последните десетина минути на мача обаче Гърция успя да стигне до пълен обрат. Първо Костас Митроглу изравни за трети път, след като получи подаване зад защитата, а в 86-ата минута Панаиотис Коне с глава донесе победата за елините.

ГЪРЦИЯ - УНГАРИЯ 4:3
1:0 Стафилидис (5)
1:1 Ловренчич (26)
1:2 Немет (54)
2:2 Тахцидис (57)
3:2 Немет (75)
3:3 Митроглу (79)