Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Сесил Каратанчева продължава в квалификациите в Линц

Българката Сесил Каратанчева се класира за третия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в австрийския град Линц с награден фонф 250 хиляди долара. Каратанчева победи Яна Чепелова (Словакия) с 6:2, 4:6, 6:4 за 1:55 час. След 2:2 българката спечели четири поредни гейма, за да затвори първия сет. Във втората част Чепелова поведе с пробив за 5:3 и изравни резултата. В решаващия трети сет Каратанчева взе подаването на съперничката си за 4:3, след което стигна до успеха с 6:4.

Българката спечели 14 точки за световната ранглиста и 810 евро. В спор за място в основната схема Каратанчева ще играе срещу шестата поставена Кики Бертенс от Холандия. Каратанчева има три победи от четири мача срещу Бертенс.