Мичиган 190 минути без допусната точка

За първи път от 20 години насам отбор спечели три мача поред в шампионата на NCAA "на нула". Мичиган размазаха Нортуестърн с 38:0 и удължиха серията си без допусната точка на 190 минути. Последните, разписали се срещу тях, бяха Невада-Лас Вегас на 19 септември. След чистите победи над Бригъм Йънг и Мериленд питомците на Джим Харбо влизат като фаворити в дербито на щата срещу Мичиган стейт другата събота.

"Спартанците" загряха за битката с безлично 31:24 като гости на Рътгърс. Първокурсникът Ел Джей Скот отбеляза решителния тъчдаун 60 секунди преди края на редовното време и удължи победната серия на 11 месеца. За последно Мичиган стейт паднаха на 8 ноември миналата година от Охайо стейт, а последното им поражение като гости датира от 6 септември 2014 г.

Топфаворитът за трофея "Хайсмън" Тревоун Бойкин измъкна Тексас крисчън при гостуването на Канзас стейт. "Рогатите жаби" изоставаха с 18 точки на почивката, но три тъчдауна в последните девет минути им донесоха победата с 52:45. Бойкин раздаде пасове 301 ярда, пробяга 124 и отбеляза два тъчдауна в последната част, а в добавка метна 55-ярдова бомба към Джош Доктсън 100 секунди преди края. Тексас крисчън са точно една година без загуба, а последното им поражение бе на 11 октомври 2014 г. на гости на Бейлър.