Терзийска и Хайзен шампионки на двойки в Созопол, оспорват си титлата на сингъл

Българската тенисистка Джулия Терзийска и германската й партньорка Вивиан Хайзен станаха шампионки на двойки на международния турнир за жени "Santa Marina Open" с награден фонд 10 хиляди долара. Двете ще играят една срещу друга и във финала на сингъл. След като дъжд отново попречи на нормалното провеждане на срещите от програмата за вчерашния ден във ваканционно селище "Санта Марина" в Созопол, вторият полуфинал поединично и финалът при дуетите се проведоха на закрито в Бургас. Доиграването на полуфинала на сингъл между Джулия Терзийска и Виктория Томова продължи само около половин час. Мачът бе подновен при 2:1 за Терзийска в първия сет, след което тя не загуби нито един гейм до края и спечели с 6:1 6:0.

Съперничка на българката в мача за титлата е германката Вивиан Хайзен, която се бе класирала за финала преди прекъсването на срещите. Хайзен е в отлична форма в Созопол и е загубила само шест гейма в четирите си мача в турнира досега. Германката не е печелила турнир от календара на ITF след три неуспешни финала.

19-годишната Терзийска има пет титли и е с над 300 места по-напред в световната ранглиста и се смята за фаворитка във финала. В единствения мач между двете финалистки българката е спечелила в три сета в началото на тази година. Джулия Терзийска и Вивиан Хайзен станаха шампионки на двойки на "Santa Marina Open" с убедителна победа във финала над чехкините Ленка Кунчикова и Каролина Стухла с 6:3, 6:1. Двубоят продължи само 46 минути, като победителките не загубиха нито един гейм при свой сервис, а от своя страна реализираха всичките си четири възможности за пробив.

Призьорките бяха наградени от генералния мениджър на "FPI Hotels& Resorts" Никола Петков, а за българката това бе седма титла на двойки от турнир от календара на ITF и втора поредна, след като и миналата седмица триумфира в Созопол. Тогава шампионки на "Sozopol Santa Marina Cup" станаха Терзийска и Изабелла Шиникова.