Мексико победи САЩ и спечели квота за Купата на конфедерациите

Националният отбор на Мексико победи с 3:2 САЩ след продължение и спечели квотата на зона КОНКАКАФ за Купата на конфедерациите през 2017 година в Русия. Мачът беше игран на "Роуз Боул" в Калифорния, където мексиканците стигнаха до последната си победа над Съединените щати през 2011 година. Мачът започна изключително интересно, като Хавиер Ернандес откри за Мексико в десетата минута, а шест по-късно Джоф Камерън вкара изравнителното попадение. Повече голове нямаше в редовното време, но още в шестата минута на първото полувреме Орибе Пералта изпрати топовен изстрел с десния крак в мрежата на американците за 2:1.

Мексико изглеждаше сигурен победител в мача и владееше инициативата, но американците не се предадоха и отново стигнаха до гол. В 109-ата минута нападателят Боби Ууд се възползва от извеждащ пас на Деандре Йедлин и изравни за 2:2. И това обаче не помогна на САЩ, защото Пол Агилар донесе крайния успех на Мексико в 118-ата минута, когато изпрати удар от воле в мрежата на съперника. Победата подпечата визите на мексиканците за купата на конфедерациите - предшестващият световните финали турнир, чийто следващ домакин е Русия през 2017 година.

Снимка: Getty Images/Guliver