Чудото се случи при нов разгром на ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА постигна нова убедителна победа в Югозападната "В" група, след като разгроми с 5:1 Вихрен в Сандански и по този начин постигна 10 пореден успех от началото на шампионата. Голямото събитие в този мач обаче бе първото инкасирано попадение в червената врата от началото на първенството, реализирано от централния защитник Александър Бранеков, който прониза собствения си страж Стоян Колев с глава в 81-ата минута.

Преди това футболистите на Христо Янев бяха повели убедително с голове на Йордан Йорданов, Николай Цветков (2) и Костадин Хазуров (2).

Първият изстрел в очертанията на една от двете врати бе отправен от Костадин Хазуров в 6-ата минута, но Димитров спаси. Само две минути по-късно армейците откриха резултата. Йордан Йорданов финтира двама противникови футболисти пред наказателното поле на домакините и след силен шут от 25 метра намери долния десен ъгъл на вратата - 1:0 за ЦСКА.

цска-вихрен

В 10-ата минута Николай Цветков получи пас на десния фланг, навлезе навътре и след изстрел по земя от границата на наказателното поле с левия крак покачи на 2:0 за ЦСКА.

Към средата на първата част пред гостите се откри нова добра възможност за попадение, когато Йорданов стреля технично, но този път Захари Димитров спаси.

В 31-ата минута Динчев проби и центрира отдясно към Цветков, който вкара втория си гол в срещата и трети за ЦСКА, с което съвсем уби интригата. Само 120 секунди по-късно Цветков подаде към Хазуров и централният нападател вкара с пета за 4:0.

цска-вихрен

Самир Аясс бе близо да отбележи пето попадение, но в 35-ата минута нацели дясната греда. Все пак голът не закъсня кой знае с колко, тъй като в 43-ата минута Хазуров изскочи очи в очи с вратаря, успя да го преодолее и от малък ъгъл вкара за пореден път в мрежата на санданчани.

През втората част футболистите на Христо Янев намалиха оборотите и положенията пред вратата на домакините драстично намаляха. За сметка на това в 71-ата минута Вихрен бе близо до отбелязване на гол, когато Пехливанов преодоля Бранеков, но стреля в левия страничен стълб.

цска-вихрен

Армейците отговориха с опасна атака, която завърши с двойно подаване между Аясс и Хазуров. След него халфът на софиянци излезе очи в очи с Димитров, но стражът на Вихрен спаси.

В 81-ата минута се случи дългоочакваното чудо и ЦСКА пусна гол в собствената си врата. Той бе отбелязан от Александър Бранеков, който прати топката с глава в мрежата на Стоян Колев. Така армейците инкасираха първо попадение след 10 изиграни кръга, но това ен помрачи кой знае колко гостите, които продължават да са убедителен лидер с пълен актив от 30 точки.

ВИХРЕН - ЦСКА 1:5