Турция ликува в Чехия и прати Холандия на ръба на пропастта (видео)

Националният отбор на Турция направи много важна крачка към баражите за Евро 2016. Южните ни съседи взеха победа с 2:0 при гостуването си на Чехия в мач от Група "А" на надпреварата. Играчите на Фатих Терим стигнаха до успеха след два гола през втората част. Първо Селчук Инан реализира дузпа в 62-ата минута, която беше отсъдена за фаул на Филип Новак срещу Сердар Азиз. Десетина минути преди края на мача пък Хакан Чалханоолу подпечата успеха на турците, след като бе намерен на удобна позиция от Арда Туран в наказателното поле.

По този начин Турция отново изпревари Холандия в битката за третото място в групата, което ще им даде право на участие на бараж за шампионата във Франция. Отборът има актив от 15 точки, докато "лалетата" са с 13. При това положение на турците ще им е достатъчно и равенство в последния мач - домакинство с Исландия във вторник, за да спечелят третата позиция в групата, което ще извади Холандия от шампионата на Стария континент. Чехия от своя страна едва ли ще се кахъри твърде дълго заради поражението, след като още през миналия месец и осигури директни билети за Евро 2016.

ЧЕХИЯ - ТУРЦИЯ 0:2