Холандия запази надежди за Евро 2016

Националният отбор на Холандия запази шансовете си за класиране на плейоф за Евро 2016. "Лалетата" взеха победа с 2:1 при гостуването си на Казахстан в мач от Група "А" на квалификациите за европейското първенство във Франция. Резултатът бе откирт от Джорджино Вайналдум в 34-ата минута. Тогава халфът на Нюкасъл бе точен с премерен удар по земя от границата на наказателното поле. Малко след началото на втората част Уесли Снайдер удвои, след като получи топката в наказателното поле и с мощен шут с левия крак се разписа. Буквално в последната секунда на мача Исламбек Куат намали за домакините.

По този начин играчите на Дани Блинд събраха 13 точки в класирането и поне временно изпревариха Турция в борбата за третата позиция. Южните ни съседи са с 12, но довечера гостуват на Чехия, които вече си осигуриха билети за Франция. В последния кръг пък Холандия е домакин на чехите, докато Турция приема Исландия.

КАЗАХСТАН - ХОЛАНДИЯ 1:2
0:1 Вайналдум (34)
0:2 Снайдер (50)