Белгия с първа победа на Европейското (СНИМКИ)

Волейболистите от националния отбор на Белгия записаха първа победа на Европейското първенство в Италия и България. "Червените дяволи" разгромиха слабака Беларус с 3:0 (25:17, 25:18, 25:17) във втория си мач в предварителна Група С, игран тази вечер пред едва около 500 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

По този начин белгийците имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки и почти сигурно ще се класират за плейофите на шампионата на Стария континент. От друга страна пък тимът на Беларус допусна втора поредна загуба и най-вероятно ще отпадне от турнира, след като в последната си среща утре играе срещу световните шампиони от Полша. В последния си мач пък Белгия ще спори срещу Словения, която по-късно тази вечер излиза срещу "Дружина полска". Двубоите утре са съответно от 19,00 и 16,00 часа.

Белгийците контролираха мача от началото до края. "Червените дяволи" показаха много агресивна игра още от началото на първия гейм, който спечелиха с 25:17. Белгия продължи със силната си игра и във втората част, която затвори при 25:18. Въпреки усилията на беларусите в третия гейм, момчетата на треньора Доминик Бейенс го спечелиха отново с 25:17, а с това и мача с 3:0.

Над всички за белгийския тим бе Герт Ван Вале със 17 точки (2 блока, 2 аса и 68% ефективност в атака), а капитанът Сам Деруу добави още 14 точки (3 блока, 46% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) за победата. За беларусите Вячаслав Чарапович завърши с 12 точки.

БЕЛАРУС - БЕЛГИЯ 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)
БЕЛАРУС: Дмитрий Ваш 1, Радивон Мискевич 9, Вячаслав Чарапович 12, Павел Авдочанка 2, Сергей Бусел 7, Максим Марозов 7 - Станислав Зарабовски-либеро (Юрий Мартинов 3, Вадим Пранко, Максим Буджюхин)
Старши-треньор: Виктор Сиделников
БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 3, Герт Ван Вале 17, Сам Деруу 14, Томас Русо 8, Пиетер Верхеес 11, Симон Ван Де Вуурде 7 - Щайн Дейонкхеере-либеро (Пиетер Куулман 2)
Старши-треньор: Доминик Бейенс.