Непобедимата Австрия уби и последните надежди на Черна гора (видео)

Австрия още веднъж показа, че напълно заслужено ще играе на Евро 2016. Въпреки че вече си бяха осигурили класиране за шампионата във Франция, австрийците постигнаха осма победа в квалификациите. Тимът на Марсел Колер се наложи с 3:2 като гост на Черна гора и изпепели надеждите на Мирко Вучинич и компания да се доберат до баражите. Черногорците повеждаха на два пъти, но в края на мача Вучинич получи червен картон, а попадение на Марсел Сабитцер дълбоко в добавеното време ги довърши. В последния си мач те гостуват на Русия, но дори да победят, не могат да изместят от третото място Швеция, която има аванс от 4 точки след успеха си над Лихтенщайн с 2:0.

В 32-ата минута Никола Вукчевич асистира на Вучинич и той откри резултата. Австрийците изравниха десет минути след почивката, когато Марк Янко засече центриране на Мартин Харник за 1:1. В 68-ата минута бранителите пред Роберт Алмер не изчистиха едно центриране от корнер и Фатош Бечирай отново изведе домакините напред.

Черногорците вече се виждаха победители, но в 81-ата минута солова акция на Марко Арнаутович завърши с удар, който не остави шансове на Вукашин Полексич. Малко след това Вучинич получи червен картон, за да дойде третата минута на добавеното време и гола на резервата Сабитцер за крайното 3:2 в полза на Австрия.

ЧЕРНА ГОРА - АВСТРИЯ 2:3 (1:0)
1:0 М. Вучинич (32)
1:1 М. Янко (55)
2:1 Ф. Бечирай (68)
2:2 М. Арнаутович (81)
2:3 М. Сабитцер (90)