Холандия победи Чехия с 3:1 на старта на Евроволей 2015 в София (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на Холандия започнаха с победа участието си на Европейското първенство в Италия и България. "Лалетата" успяха да надиграят Чехия с 3:1 (25:21, 25:17, 20:25, 25:18) в първи мач от предварителна Група А, в която са и тимовете на България и Германия, игран тази вечер пред около 3000 зрители в зала "Арена Армеец" в София.
Чехия - Холандия 1:3
По-късно тази вечер е големия мач между "трикольорите" и Бундестима. Утре (10 октомври) Холандия ще играе срещу германците, докато чехите ще излязат срещу момчетата на Пламен Константинов. Срещите са съответно от 17,30 и 20,30 часа.
Първият гейм на срещата започна напълно равностойно, но постепенно възпитаниците на треньора Хидо Фермюлен поведоха с 16:13 след блокада на Яспер Дифенбах и силен ас на разпределителя Нимир Абдел-Азиз. Въпреки усилията на чехите, "лалетата" спокойно взеха първия гейм с 25:21 след блок-ауъ на Кай Вай Дайк. Холандците продължиха да доминират и във втората част, която затвориха с убедителното 25:17. Волейболистите на Холандия дръпнаха и в началото на третия гейм със 7:5, но Чехия веднага обърна до 10:7 в свов полза. Това като че ли повлия на Холандия и чехите успяха да вземат гейма с 25:20. Момчетата на Хидо Фермюлен все пак си върнаха силната игра и спечелиха четвъртата част безпроблемно с 25:18, а с това и мача с 3:1.
Най-полезен за холандския тим стана Дик Коой с 16 точки (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), а Кай Ван Дайк заби още 13 точки (1 блок и 44% ефективност в атака) за победата. За чехите над всички бе Михал Фингер с 21 точки (1 блок и 51% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.
ЧЕХИЯ - ХОЛАНДИЯ 1:3 (21:25, 17:25, 25:20, 18:25)
ЧЕХИЯ: Якуб Янух 1, Михал Фингер 21, Камил Баранек 5, Адам Бартош 11, Якуб Весели 6, Иржи Крал - Мартин Кристоф-либеро (Радек Мах 7, Петър Михалек 1)
Старши-треньор: Зденек Шмейкал
ХОЛАНДИЯ: Нимир Абдел-Азиз 10, Кай Ван Дайк 13, Дик Коой 16, Йерун Раувердинк 8, Яспер Дифенбах 6, Роб Бонте 11 - Хайс Йорна-либеро (Мартен Ван Гардерен 1, Нийлс Клапвайк)
Старши-треньор: Хидо Фермюлен.

Европейско първенство по волейбол за мъже в България и Италия, първи мачове от груповата фаза: