Браво, момчета! Младежите мечтаят за европейско! (видео)

Младежкият национален отбор на България записа трета поредна победа в европейските квалификации, след като надви с 2:0 Армения в Стара Загора. Момчетата на Антони Здравков записаха напълно заслужен успех след попаденията на двама от големите таланти на Литекс - Кристиян Малинов (66) и Георги Минчев (81). Това бе четвърти мач от квалифиакциите за Евро 2017. До момента младите "лъвчета" имат три победи - над Румъния (2:0) като гост, над Люксембург (3:0) и Армения (2:0) като домакин и една загуба - при визитата на Уелс (1:3).

България е лидер от днес в класирането с актив от девет точки. Толкова има и Румъния, а Уелс е със седем, но и мач по-малко от нас и северните ни съседи.

Здравков заложи в халфовата линия и нападение на Милен Гамаков, Александър Василев, Антонио Вутов, Радослав Цонев, Жоро Минчев и Кристиян Малинов, като през първите 60 минути родните футболисти водеха непрекъснато играта, но без да създадат 100% голови положения, а само далечни удари. Гостите пък бяха заложили изцяло на защитна игра, като разчитаха на контраатаките, но рядко създаваха нещо интересно в предни позиции.

В 62-ата минута не терена се появи Кирил Десподов, който замени Вутов. В този миг Малинов влезе зад Минчев, където играеше Вутов, а Десподов и Василев действаха по двете крило. Именно след пробив отдясно на Десподов и негово центриране в 66-ата минута, Минчев се пребори за една топка, която попадна във връхлитащия на скорост Малинов и той я прати в мрежата за 1:0.

Попадението вдъхна увереност на нашите, които продължиха да търсят голове. Такъв падна в 81-ата минута, когато след центриране отляво на Василев, Минчев скочи с вратаря Айвазов, който изби лошо топката. Падайки на земята Минев бе най-съобразителен и вкара своя втори гол в тези квалификации оформяйки победата с 2:0.

Така след четири дни младежите излизат в Дания срещу домакините във важен мач по пътя на мечтаното европейско първенство.

БЪЛГАРИЯ - АРМЕНИЯ 2:0
1:0 Малинов (69)
2:0 Минчев (80)

БЪЛГАРИЯ: България: Георги Китанов, Христофор Попадийн, Пламен Гълъбов, Радослав Терзиев, Мики Орачев, Милен Гамаков, Радослав Цонев (Никола Колев - 71), Антонио Вутов (Кирил Десподов - 65), Кристиан Малинов (Янис Карабельов - 82), Александър Василев, Георги Минчев