Нов сблъсък Надал - Фонини, този път в Пекин

Шампионът от 2005 година Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 3,944 милиона долара. Поставеният под номер 3 Надал елиминира Джак Сок (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:3 след малко повече от два часа игра. Испанецът се съвзе бързо след загубения първи сет и с пробив в началото на втората част поведе с 2:0, след което запази преднината си, за да изравни резултата. Решаващата трета част вървеше равностойно до 3:3, след което Надал проби в осмия гейм по пътя си към крайния успех.

За място на финала испанецът ще срещне Фабио Фонини (Италия), който победи уругваеца Пабло Куевас с 6:1, 2:6, 6:2. Надал, който няма титла на твърди кортове от януари 2014 година, ще търси реванш за поражението си от Фонини на Откритото първенство на САЩ през септември, когато италианецът навакса изоставане от 0:2 сета и елиминира съперника.

В женската схема на турнира в Пекин с награден фонд 4,75 милиона долара номер 4 Агниешка Радванска (Полша) също достигна до полуфиналите. Шампионката от 2011 година надделя над германката Ангелик Кербер с 6:1, 6:4. Полякинята взе първия сет след само 26 минути игра, а във втория направи обрат от 0:3, спечелвайки шест от последните седем гейма в срещата. Радванска допусна само 4 непредизвикани грешки в двубоя срещу 26 на съперничката си, което се оказа решаващо.

Швейцарката Тимеа Бачински пък се наложи над Сара Ерани (Италия) с 0:6, 6:3, 7:5 на четвъртфиналите и се нуждае от още една победа в турнира, за са влезе в Топ 10 на световната ранглиста за първи път в кариерата си. Следващата й съперничка ще бъде определена от срещата между Ана Иванович (Сърбия) и Анастасия Палвюченкова (Русия).