Аржентина и Бразилия с шокиращи загуби на старта на квалификациите

С шокираща загуба у дома стартира вицешампионът от Мондиал 2014 Аржентина участието си в квалификациите за световното след четири години в Русия. "Гаучосите" отстъпи с 0:2 пред Еквадор, след като допусна два късни гола. Резултатът откри Фриксон Ерасо в 81-ата минута, а само 60 секунди по-късно Фелипе Кайседо удвои резултата.

Аржентина излезе без контузения Лионел Меси. Неприятностите пред отбора допълни и звездата на Манчестър Сити Серхио Агуеро, който беше изнесен с носилка през първото полувреме, а мястото му зае Карлос Тевес.
Със загуба започна и Бразилия. "Селесао" допусна загуба с 0:2 при гостуването си на Чили, като отново развръзката настъпи в края. В 72-ата минута Едуардо Варгас откри, а в последната минута Алексис Санчес оформи крайното 2:0.

В друг мач от квалификациите Венецуела загуби у дома с 0:1 от Парагвай.
Уругвай пък стартира с 2:0 срещу Боливия като гост. В 10-ата минута Мартин Касерес откри, а в 69-ата минута Диего Годин удвои. Боливийците завършиха мача с 10 души, след като в 71-ата минута от игра беше отстранен Хаир Торисо.
С победа започна и Колумбия, надигравайки с 2:0 Перу. В следващия кръг Уругвай приема Колумбия, а Боливия се изправя срещу Еквадор.