Сърбия отложи празненствата в Албания

Отборът на Сърбия шокира Албания с два гола след 90-ата минута и отложи празненствата в Тирана за клласиране на Евро 2016. В изключително оспорван и наситен с напрежение на и извън терена двубой западните ни съседи се наложиха с 2:0 на стадиона в Елбасан и така нанесоха звучен шамар по амбициите на водения от Джани Де Биази тим.

Гостите бяха по-активни на терена в Елбасан и стигнаха до гол в 38-ата минута чрез Адем Ляич, но попадението беше отменено от рефера Никола Рицоли, който видя нарушение срещу стража на домакините. Сърбите протестираха, но без резултат. Все пак логиката възтържествува в домабеното време, когато Александър Коларов опъна мрежата на домакините с фамозен гол отляво на вратата. Албанците се опитаха да върнат попадението, но станаха жертва на скоростна контраатака на Сърбия. Адем Ляич пробяга почти целия терен, нахлу в пеналта и прехвърли Ертит Бериша за крайното 2:0.

Албания - Сърбия 0:2

0:1 Коларов (90+2)
0:2 Ляич (90+4)