Хюстън продължава напред след 3:0 на ст. "Янки" (видео)

Хюстън Астрос извоюва престижна победа в своя дебют в плейофите на МЛБ като част от Американската лига. В изобщо първата си поява извън редовния сезон след 2005 г., когато спечелиха титлата в Националната лига, тази нощ "астронавтите" надиграха Ню Йорк Янкис с 3:0 като гости и спечелиха "уайлд кард" елиминацията в АЛ.

Тексасци бяха поведени на ст. "Янки" от своя ас Далас Кайкъл (W 1-0), който метна 7 страйкаута и даде само 3 хита и 1 база за боли без точка за 6 ининга на възвишението. От булпена излязоха трима питчери, за да довършат "шътаута" с по един чист ининг, като Люк Грегърсън (S 1) затвори мача с 2 страйкаута и аут по земя.

Същевременно 27-кратните шампиони и рекордьори на МЛБ от Бронкс заложиха на японската машина Масахиро Танака (L 0-1). За 5 ининга стартерът на „янките“ допусна 2 точки, след като Колби Расмус и Карлос Гомес превърнаха първите му хвърляния съответно във 2-рия и 4-тия в соло хоумръни.

Последната точка за Хюстън влезе в 7-ия ининг, когато при 2 аута Хосе Алтуве изпрати лек хит в левия аутфилд и прибра Хонатан Вияр от втора база. Атаката на Ню Йорк пък произведе едва 3 хита, все единични – на Карлос Белтран, Грег Бърд и Диди Грегориус, като никой от тях не отиде по-далеч от първа.

Успехът гарантира на Астрос още поне три мача – в дивизионната серия срещу Канзас Сити Роялс. "Кралските" ще са домакини на ст. "Кауфман" в първите две срещи в четвъртък и петък и евентуално в решителната пета следващата сряда. На ст. "Минит Мейд Парк" в Хюстън пък ще се играе мач №3 в неделя и евентуално мач №4 в понеделник.