Петев има да връща на Чачич, припомня хърватската преса

Анте Чачич ще дебютира като селекционер на хърватския национален отбор по футбол срещу българския селекционер Ивайло Петев, с който вече имаше един драматичен сблъсък, припомня хърватската преса мачовете през 2012 година между Динамо (Загреб) и Лудогорец (Разград) в плейофите за влизане в Шампионската лига.

На първия мач в Разград отборът на Динамо със старши треньор Анте Чачич изравни в 92-та минута - 1:1.

В срещата-реванш на "Максимир" резултатът бе 2:2 чак до седмата минута на добавеното време след края на мача, който класираше Лудогорец. Но Домагой Вида отбеляза гол в 97-та минута, който класира Динамо в Шампионската лига и му напълни касата с пари. След този гол на Вида треньорът Чачич ликуваше страхотно, а Петев в неверие говореше на съдията и проклинаше 97-та минута, припомня хърватската преса.

Хърватската преса отбелязва и следния факт: Ивайло Петев на два пъти е бил канен за старши треньор на Динамо (Загреб) през лятото на 2013 година на мястото на наследника на Чачич - Круно Юричич, който бе уволнен след загубата от Аустрия (Виена).

Ивайло Петев и двата пъти е отклонил предложението да стане старши треньор на Динамо /Загреб/.