Партизан се сбогува с титлата след шокираща загуба (видео)

Сръбският шампион Партизан загуби с 0:1 у дома от Чукарички в двубой от 12-ия кръг на местната Суперлига. Българската звезда Валери Божинов започна като титуляр за домакините и остана в игра до почивката, а Иван Бандаловски отново остана извън състава. С тази загуба Партизан на практика се сбогува с титлата, тъй като изоставането от лидера Цървена звезда вече е 12 точки.

Домакините бяха по-активни през първата част, но допуснаха гол в 34-ата минута от пряк свободен удар, като негов автор стана влезлият като резерва в 12-ата минута бразилец Лукаш. Валери Божинов хвърли много сили през първото полувреме и на почивката беше заменен от младия Иван Шапонджич.

В 49-ата минута Партизан получи право да изпълни дузпа след нарушение срещу Стефанович. В отсъствието на Божинов с изпълнението се нагърби резервата Гърбич, който пропусна. Това се оказа важен психологически момент, тъй като "гробарите" сякаш загубиха ритъм и спряха да търсят активно победата. В 72-ата минута обаче те получиха импулс, след като гостите останаха с човек по-малко. Тиаго симулира за дузпа и получи втори жълт картон. В 79-ата минута Партизан получи нова дузпа, но и Стефан Бабович не успя да отбележи.

Дори и с човек повече домакините не успяха да се справят със съперника и така записаха загуба пред 4000 свои привърженици и не успяха да ги зарадват навръх 70-ия рожден ден на клуба. Чукарички пък за пореден път се показа като един от най-тежките съперници на Партизан и остава непобеден от сръбския гранд вече в трети мач поред.