Бока Хуниорс направи нова крачка към титлата в Аржентина

Бока Хуниорс победи гостуващия Крусеро дел Норте с 1:0 и направи нова крачка към титлата в аржентинското футболно първенство.

Възпитаниците на Родолфо Аруабарена постигнаха четвърти пореден успех и с 61 точки след 27-ия кръг на надпреварата имат 6 точки аванс на върха на класирането три кръга преди края на кампанията.

Карлос Тевес пропусна дузпа за "синьо-жълтите" в осмата минута, но четири минути по-късно беше в основата на единственото попадение. Той центрира остро в наказателното поле и защитникът на съперника Габриел Томасини отклони топката в собствената си врата.

Гостите, които са последни в класирането със само 14 точки, имаха няколко отлични положения за изравняване, но не успяха да се възползват от нервната игра на домакините в защита.

"Не играхме добре, но най-важното е, че успяхме да спечелим трите точки. Тези срещи са полезни за изграждането на характера, защото не направихме добър мач, но все пак спечелихме", каза Тевес.

Бока Хуниорс търси 31-а титла в историята си и първа от февруари 2012 година, когато триумфира в шампионата "Апертура".
Преследвачът Сан Лоренсо остана втори с 55 точки, след като стигна само до 2:2 в дербито срещу третия в класирането Росарио Сентрал, който събра 53 точки.