Карнобат с пета победа в трета дивизия

Нов успех в шампионата на Югоизточната "В“ група постигна Карнобат. Момчетата на старши треньора Иван Божидаров се наложиха с 2:0 в регионално дерби при гостуването си на ПСФК  Черноморец, в двубой от 9-ия кръг, игран на помощен терен, част от стадиона в бургаския в кв. "Акациите".

Димитър Петров изведе карнобатлии напред в резултата с попадение в 43-та минута, а Георги Калоянов, който се завърна в игра след претърпяна операция, реализира в последната минута от дузпа. Слави Шопов също бе близо до реализиране на гол, но от фаул удари греда.

"Надделяхме като по-опитен отбор, който търсеше победата. Изправихме се срещу отбор, който игра агресивен футбол, за което ги поздравявам. Не отстъпиха нито за минута, макар и разликата в годините.
В общи линии взехме един реванш за пропуснатите 3 точки в миналия кръг, когато играхме добре, но не взехме нищо от мача.

Готвим се вече за следващия ни двубой, който ще е в пъти по-сериозен. Предстои ни мач с Димитровград, който е един от най-силните в групата.“, посочи наставникът на Карнобат Иван Божидаров.

КАРНОБАТ: Даниел Желев, Георги Тузаков /70 – Райчо Раев/, Ясен Тузаков, Пламен Димитров, Трендафил Момчилов, Слави Шопов, Слави Костенски, Динко Дерменджиев, Ивелин Янев, Стойко Колев /70 – Георги Калоянов/, Димитър Петров /85 - Яни Николов/