ПАОК и Бербатов не успяха да се опънат на Олимпиакос

Отборът на Димитър Бербатов ПАОК загуби с 0:2 като домакин от Олимпиакос в дербито на шестия кръг на гръцкия шампионат. Българинът остана на пейката в началото на двубоя, но се появи в игра веднага след почивката. Въпреки това Митко не успя да помогне на тима от Солун да се спаси от поражението. Гостите от Атина успяха да вземат успеха с попадения преди почивката, дело на Браун Идейе и Лука Миливойевич.

След равностойно начало резултатът бе открит от гостите в 27-ата минута. Тогава Костас Фортунис намери Браун Идейе на чиста позиция, който след като хладнокръвно залъга защитник, прати топката в мрежата. Осем минути по-късно резултатът бе удвоен в полза на Олимпиакос. Преди едно центриране от корнер Лука Миливойевич се извиси над всички и вкара с глава за 2:0.

На почивката Бербатов се появи в игра на мястото на Димитрис Пелкас и раздвижи атаката на домакините. В 54-ата минута Митко изпробва мерника си, след центриране на бившия футболист на Левски Гари Родригес, но вратарят Роберто успя да парира удара му. В следващите минути ПАОК имаше инициативата, но рядко стигаше до чисти положения пред Роберто, който пък се намеси сигурно, когато се налагаше. Гостите пък се прибраха в собствената си половина и действаха хладнокръвно в отбрана.

По този начин Олимпиакос продължава да е без грешка от началото на шампионата и записа шести пореден успех, което им носи 18 точки. ПАОК от своя страна остава с десет и в момента заема пета позиция.

ПАОК - ОЛИМПИАКОС 0:2
0:1 Браун (27)
0:2 Миливойевич (35)