Кьолн свали на земята размечталия се Шалке (видео)

След шест поредни победи във всички турнири Шалке 04 беше свален на земята от Кьолн, който го разгроми с 3:0 на неговия "Фелтинс Арена" в двубой от осмия кръг на Бундеслигата. Блестящата игра на "козлите" в нападение им донесе четвърти успех от началото на шампионата и изкачване до пета позиция.

Двата отбора направиха атрактивен мач, в който обаче гостите демонстрираха завидно самочувствие и накараха феновете от Гелзенкирхен да ги изпратят с овации. Футболистите на Петер Щьогер пропуснаха три възможности само през първото полувреме, но в заключителните му секунди все пак заслужено стигнаха до попадение, след като Антони Модест прониза Ралф Феерман. Шалке също имаше две положения, като при едното бившият защитник на Лудогорец Жунирор Кайсара сложи топката на главата на Клаас-Ян Хунтелаар, но последва изстрел в аут. Младият Льорой Сане, който днес стартира като титуляр, също затрудно Тимо Хорн с удар от въздуха, но кълбото пак не навести мрежата.

И през второто полувреме Кьолн успя да обезвреди атаките на домакините с вкарването на трети централен бранител и дори вкара още два гола. В 79-ата минута Яник Герхарт с лекота финтира Кайсара и още един негов съотборник, след което не даде шанс на Феерман - 0:2. Пет минути по-късно резервите Кевин Фогт и Зимон Цолер изработиха третото попадение, което беше копие на първото и всичко приключи.