Левски удари Лудогорец от 0:2

Отборът на Левски спечели в драматичен двубой Лудогорец с 3:2 в дербито на елитната юношеска група до 17 години. "Сините" се наложиха на стадион "Георги Аспарухов", след като губеха с 0:2 на почивката. Талантите от Разград напълно заслужено се прибраха след първото полувреме с аванс от два гола, след като надиграха своя противник по всички показатели.

Тони Иванов прати топката в мрежата на столичани още в 3-ата минута, а в 40-ата минута удвои. В този момент всички си мислеха, че след победата над ЦСКА в София ще последва и такава над Левски. Наставникът на домакините Георги Тодоров обаче преобрази своя тим и през почивката "сините" изглеждаха коренно различни, като стигна до равенството буквално за 10 минути. Атанас Василев намали в 42-ата минута, а Преслав Боруков в 50-ата минута изравни с глава. Последният е набор 2000, като показва страхотно израстване и не случайно играе при по-големите.

Десет минути преди края Станислав Иванов донесе пълен обрат, като зарадва публиката по трибуните на "Герена". Юношеският национал излъга двама защитници на "орлите" и с хубав удар по земята вкара за 3:2. Успехът изкачи тима на Тодоров на четвърто място с 12 точки.
Лудогорец пък остана на осмо място с 10 точки.