Битката за Мадрид завърши без победител (видео + галерия)

Битката за испансксата столица завърши без победител. Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха при резултат 1:1 на "Висенте Калдерон" в най-вълнуващия мач от 7-ия кръг на Ла Лига. Още в 9-ата минута Карим Бензема изведе Реал напред, но в 83-ата резервата Лусиано Вието изравни резултата с първия си гол за клуба. Преди това, в 22-ата минута, Кейлор Навас спаси дузпа, изпълнена от Антоан Гризман.

"Белите" на Рафаел Бенитес са втори в класирането след това равенство с 15 точки и все още нямат поражение. "Дюшекчиите" на Диего Симеоне пък са плътно зад градския си съперник - на пета позиция с 13 точки, като тази вечер регистрираха първо равенство за сезона в Примера дивисион.

Атлетико не позволи на Реал да ликува

Чоло Симеоне не можеше да разчита на един от основните си футболисти - лекуващия травма халф Коке, докато Рафа Бенитес трябваше да се оправя без колумбийската звезда Хамес Родригес, а бранителите Пепе и Данило също пропуснаха дербито. И тримата не бяха на линия заради контузии. В титулярния състав на "лос меренгес" се завърна Серхио Рамос, а уелският офанзивен халф Гарет Бейл започна на скамейката на резервите, но в средата на втората част се появи в игра. В стартовия състав на Реал пък попадна Каземиро.

В петата минута Анхел Корея получи топката в наказателното поле на "лос бланкос" и стреля отблизо, но и от немного голям ъгъл. 20-годишният аржентинец не уцели вратата на Кейлор Навас, като това бе първата по-сериозна опасност за една от двете врати.

В следващите минути обаче действията се развиваха по-близо до вратата на Ян Облак и в 9-ата минута Карим Бензема изведе "лос меренгес" напред в резултата. Френският нападател заби топката във вратата на словенския вратар на "дюшекчиите" с глава след отлично центриране на Даниел Карвахал отдясно.

Отговорът на Атлетико дойде само 2 минути след гола. Малко не достигна на Анхел Корея, който в началните минути тормозеше доста бялата защита, да изравни резултата. Корея нанасе много опасен удар по земя, но топката профуча встрани от вратата. Четири минути по-късно отново Корея застраши вратата на Навас, но и този път шутът му бе неточен.

В 21-ата минута Серхио Рамос извърши нарушение срещу Тиаго Мендеш в наказателното поле и реферът Ундиано Майенко посочи бялата точка - дузпа за Атлетико. Костариканският вратар на Реал Кейлор Навас обаче по блестящ начин спаси удара на френския нападател Антоан Гризман и "белите" запазиха аванса си в резултата, а хората на Симеоне пропуснаха златен шанс за 1:1.

В 33-ата минута пред португалската суперзвезда на Реал Кристиано Роналдо се откри добра възможност за гол, но ударът на CR7 от границата на наказателното поле бе неточен. Малко след това Кристиано, който определено не направи най-силния си мач с бялата фланелка, отново стреля към вратата на Облак, този път от фаул, но топката пак профуча над целта.

В края на пърмото полувреме десният бек Дани Карвахал, асистирал на Бензема за гола, получи контузия и не успя да продължи мача, като бе сменен принудително от Алваро Арбелоа.

Пет минути след почивката пред Фернандо Торес се откри нелоша възможност за гол. Нападателят се намираше отдясно на вратата на Навас и стреля, но доста неточно. Малко след това пък уругвайският централен защитник на "дюшекчиите" Диего Годин отправи опасен изстрел към вратата на Реал, но ударът му бе блокиран от играч в бяло.

В 74-ата минута Навас се намеси блестящо след удар на резервата за Атлетико Джаксън Мартинес, а секунди след това Кристиано отправи неточен удар към вратата на Атлетико. Играчите на Симеоне изпитваха сериозни трудности да пробият отбраната на съперника и чистите голови положения липсваха. Все пак, в 80-ата минута резервата Лусиано Вието имаше добър шанс да изрвани резултата. Той обаче стреля неточно с глава след хубаво центриране на друга резерва - Яник Ферейра Караско.

Именно Вието обаче изравни резултата в 83-ата минута. Джаксън Мартинес проби отляво и центрира, Гризман хитро изпревари Навас и чукна топката пред него, а дебнещият Вието отклони кълбото във вратата на "лос бланкос".

В добавеното време Джаксън Мартинес можеше да донесе победата на Атлетико, но Навас направи страхотно спасяване след удар на колумбийския нападател от границата на наказателното поле. Това бе и последният важен момент в срещата и финалният съдийски сигнал прозвуча при равен резултат.

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАДРИДСКОТО ДЕРБИ ВИЖТЕ ТУК!