Съндърланд остана без победа, но се опъна на Уест Хам (видео)

Визитата на Съндърланд се оказа по-тежък мач за отбора на Уест Хам от тези на Арсенал, Ливърпул и Манчестър Сити, както мениджърът Славен Билич предрече преди срещата. "Черните котки" бяха много близо до победата срещу "чуковете", след като поведоха с 2:0 в резултата, но първият успех за сезона отново им се измъкна, след като лондончани успяха да върнат двата гола и срещата завърши наравно 2:2. По този начин отборът на Дик Адвокаат продължава да е без победа от началото на сезона и след осмия кръг, заемаки предпоследното място в класирането с 3 точки. Уест Хам пък развали перфектната си статистика като гост от началото на сезона, но въпреки това остават на петото място в класирането с 14 точки.

Стивън Флетчър откри резултата още в 10-ата минута на двубоя, засичайки с глава центриране на Ян М'Вила от фаул в мрежата зад Адриан дел Кастийо. Джърмен Ленс пък удвои преднината на "черните котки" след 22 минути игра отново след подаване на М'Вила и прекрасно негово изпълнение.

Малко преди почивката обаче Уест Хам върна един гол чрез Карл Дженкинсън, кото засече центриране на Виктор Моузес в мрежата зад Костел Пантилимон. През втората част завръщането на "чуковете" продължи. То бе спомогнато и от крилото на Съндърланд Джърмейн Ленс, който остави отбора си с човек по-малко на терена, изкарвайки си червен картон в 57-ата минута. Три по-късно Димитри Пайе изравни след грешка на вратаря на домакините Костел Пантилимон. До края на мача гостите можеха да стигнат и до пълен обрат, но до такъв не се стигна и двата отбора се задоволиха с равенството.