Волфсбург окончателно спука гумите (видео)

Надеждите на феновете на Волфсбург, че отборът може да се сбори с Байерн (Мюнхен) за титлата на практика се изпариха днес, след като тимът загуби с 0:2 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 8-ия кръг. По този начин "вълците" рискуват да останат на 12 точки зад баварците, ако те утре спечелят срещу Борусия (Дортмунд). Съставът на Дитер Хекинг е в серия от само една победа в последните си пет мача и логично започна да изпада в класирането. Загубата от възродения тим на Борусия дойде след два бързи гола в заключителния етап на срещата. Първо в 76-ата минута Рафаел се справи с Тим Клозе до тъча и центрира към Хаавард Нордвайт, който изпрати топката в мрежата на Диего Беналио след атрактивна странична ножица. След само още три минути Ларс Щиндъл изведе Ибрахима Траоре сам срещу вратаря и тъмнокожият бързак не сгреши - 2:0.

Мьонхенгладбах можеше да вкара още в 12-ата минута, но шутът на Щиндъл се отби в гредата. Веднага в ответната атака пазилият за домакините днес Тобиас Зипел спаси изстрел на Андре Шюрле.

Три минути след това дойде и най-спорното положение, след като Шюрле нахлу в наказателното поле и падна след намеса на Зипел, но според съдията това не е било нарушение.

Това е трети пореден успех за "жребчетата" след пет последователни загуби в първенството. По-рано през седмицата пък и двата отбора бяха загубили в Шампионската лига от манчестърските Юнайтед и Сити.