Ивелин е героят за Спартак, но има и неприятна вест (видео)

С гол във втори пореден двубой българинът Ивелин Попов донесе победата на Спартак (Москва) с 1:0 при гостуването на Мордовия в мач от 11-ия кръг на руската Премиер лига. Офанзивният полузащитник на столичани беше точен още в 4-ата минута, когато Юри Мовсисян го изведе сам срещу вратаря и нашенецът хладнокръвно изпрати топката в мрежата. През второто полувреме обаче Попов се контузи по нелеп начин, опитвайки се да уцели топката при атака на своя отбор. Ивелин като че ли разтегна дясното си бедро и се наложи да получи медицинска помощ. Лекарите не успяха да го върнат в строя и се наложи той да бъде заменен в 67-ата минута. Това поставя под въпрос участието му в предстоящите европейски квалификации на националния ни отбор срещу Хърватия и Азербайджан.

За българина това е втори гол с екипа на Спартак за първенство и идва след впечатляващото му попадение срещу Зенит (2:2) в миналия кръг. С този успех московчани излизат поне временно на трета позиция с актив от 20 точки, докато Мордовия е в лоша серия от четири поредни загуби и е само на един пункт от последното място.

Отборът на Дмитрий Аленичев отново не беше убедителен в изявите си и ако не беше ранният гол на Попов, не се знаеше дали изобщо щеше да си тръгне с пълния комплект точки.

Излизането напред в резултата позволи на Спартак да действа на контраатаки до края на срещата. Домакините пропуснаха две 100-процентови възможности още през първото полувреме. С напредването на времето гостите стигнаха до своите възможности, но Куинси Промес, останал сам срещу вратаря, и влезлият вместо Попов Арас Йозбилис не успяха да решат всичко далеч преди последния съдийски сигнал.

След паузата предстои столично дерби между Спартак и Локомотив, а Мордовия гостува на Ростов.