Лудогорец забрави как се побеждава в "А" група (видео)

Отборът на Лудогорец изигра поредния си слаб мач под ръководството на новия наставник Едуард Ераносян и съвсем логично не успя да победи Черно море. В мач от 11-ия кръг на "А" група двата тима завършиха 1:1.

"Моряците" поведоха в 46-ата минута чрез Матиас Курьор, а в 55-ата Клаудио Кешеру изравни. По този начин българският шампион записа четвърто равенство в последните си пет срещи.

В 5-ата минута гостите създадоха първата опасност. Мехди Бурабия стигна до аутлинията след грешка в защитата на "орлите" и центрира успоредно на голлинията към връхлитащия Матиас Курьор. Милан Борян обаче се намеси и изби в последния момент.

В 16-ата минута Клаудио Кешеру не успя да се възползва от грешка в защитата на Черно море. Нападателят излезе на добра позиция, но вместо да стреля, потърси комбинация и сгреши.

Две минути по-късно изстрел на Кешеру от фаул срещна левия стълб.

"Моряците" отговориха чрез Курьор, който беше оставен сам отдясно в наказателното поле. Националът на Мартиника стреля ефектно, но неточно.

В 35-ата минута Марселиньо изведе Кафу на удобна позиция, но крилото се забави да шутира и топката му бе избита.

В 45-ата минута Симеон Райков можеше да зарадва феновете на гостите, но от удобна позиция не уцели вратата.

Втората част започна по отличен начин за гостите. В 46-ата минута Матиас Курьор вкара и попари феновете на "Лудогорец арена". Халфът бе изведен с дълъг пас сам срещу вратаря, след грешка на Натанаел, който не успя да изчисти топката, и прехвърли Борян.

Разградчани бързо се съвзеха и успяха да се върнат в мача. В 55-ата минута Кешеру изравни с майсторски гол. Натанаел центрира остро към тарана, който овладя и без да се бави опъна мрежата за 1:1.

В 64-ата минута Кешеру отправи удар с глава от изгодна позиция, но кълбото попадна право в обсега на Георги Китанов.

Малко по-късно Райков опита да изненада Борян като отправи топовен изстрел, но стражът на разградчани внимаваше и спаси.

В 84-ата минута Кешеру бе на крачка от втори гол, но Китанов в последния момент изби в корнер удара му с глава от близка дистанция.

До края на срещата "зелените" се опитаха да спечелят трите точки, но Черно море се бранеше добре и не допусна инфарктни ситуации пред вратата на Китанов.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1