Партизан с историческа победа в Германия, Божинов влезе и излезе (видео)

Отборът на Партизан записа първа победа в историята си на германска земя! Сръбският гранд срази с 3:1 Аугсбург в мач от Лига Европа. Българският национал Валери Божинов се появи в игра като резерва в 22-ата минута на мястото на Абубакар Умару. В средата на втората част обаче бившата звезда на Фиорентина и Ювентус бе заменен от Неманя Петрович. Причина за това стана Александър Субич, който бе изгонен от игра две минути преди да бъде сменен Валери. Другият българин в редиците на "гробарите" Иван Бандаловски е болен и изобщо не попадна в сметките на Зоран Милинкович.

В герой на мача за Партизан се превърна Андрия Живкович, който се разписа на два пъти във вратата на германския тим. Сръбското крило вкара с хубави удари в 31-ата и 62-ата минута, а между двете попадения дойде голът отблизо на бразилеца Фабрисио. Той се оказа на точното място в точния момент и след разбъркване покачи на 2:0 за гостите. В 58-ата минута Раул Бобадийя намали, но веднага след това дойде новият сръбски шамар от Живкович. Аржентинското острие на Аугсбург няма да запомни с добро тази среща, защото се скъса да пропуска. На няколко пъти той стреля от отлични позиции над и покрай вратата. Веднъж с целта се размина и колегата му Тим Матавж, който прати топката с глава в аут.

Победата над германците увеличава още повече шансовете на Партизан да преодолее груповата фаза във втория по сила клубен турнир в Европа. Божинов и колегите му вече имат 6 точки, след като на старта на битките в групите надвиха и АЗ Алкмаар. В другия двубой от групата холандците спечелиха с 2:1 срещу Атлетик Билбао. Попаденията паднаха в рамките на 20 минути - между 55 и 75-а. Първо Хенриксен откри за АЗ, а после с автогол Енеко Боведа направи 2:0 за домакините. Почетния гол за тима на Ернесто Валверде реализира нападателят Ариц Адурис.

Аугсбург - Партизан 1:3
0:1 А. Живкович (31)
0:2 Фабрисио (54)
1:2 Бобадийя (58)
1:3 А. Живкович (62)