Невероятен Джо Харт и дузпа в 90-ата минута измъкнаха Сити в Мьонхенгладбах (видео + галерия)

Вицешампионът на Англия Манчестър Сити успя да постигне много важен обрат и първа победа в Група D на Шампионската лига, след като надделя с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в Германия. В основата на успеха бе Джо Харт, който спаси 11-метров наказателен удар и още няколко много опасни положения през първата част. Домакините все пак поведоха с гол на Ларс Щиндъл в 54-ата минута, но Николас Отаменди изравни в 65-ата. Гол от дузпа в 90-ата минута на Серхио Агуеро донесе важните три точки на селекцията на Мануел Пелегрини.

Алваро Домингес стартира вместо Хаавард Нордтвайт, като това бе единствената промяна в състава на домакините в сравнение с двубоя с Щутгарт.

Джо Харт и Давид Силва започнаха за "гражданите" за сметка на Вилфредо Кабайеро и Фернандо, които останаха на скамейката. Кевин де Бройне дебютира в ШЛ за Сити при завръщането си в Германия.

Домакините, подкрепяни от вдъхновената публика на "Борусия Парк", доминираха през първата част, като само изключителните намеси на Джо Харт съхраниха нулевото равенство, при което се оттеглиха на почивката двата отбора. Първо, в 18-ата минута, английският национален страж спаси дузпа на Рафаел. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за пресилено нарушение на Отаменди именно срещу Рафаел. По-късно Харт отказа за втори път бразилския нападател, а в края и Патрик Херман не успя да преодолее вратаря на Сити.

В 37-ата минута домакините можеха спокойно да получат втора дузпа, след като Фернандиньо фаулира Щиндъл в наказателното поле, но този път, въпреки че нарушението бе много по-чисто от това за първия наказателен удар, главният рефер показа жълт картон за симулация на играча на Борусия.

Серхио Агуеро пък пропусна двете най-чисти положения за гостите през първата част. Първата ситуация бе в самото начало, когато неговият удар от няколко метра бе спасен от Ян Зомер. А по-късно Харт изведе Кун сам срещу стража на Борусия, но този път изстрелът на аржентинеца премина встрани.

В 46-ата минута Харт за пореден път отказа Рафаел, който стреля от чиста позиция, но отново без успех. В 51-ата минута Фернандо блокира много опасен удар на Джака, но в 54-ата минута логичното се случи и домакините излязоха напред в резултата. Корб свърши добра работа по десния фланг и намери добре Щиндъл, който от десетина метра стреля в близкия ъгъл - 1:0.

В 65-ата минута Демикелис засече с глава центриране на Де Бройне от корнер, Корб изчисти от голлинията, макар че изглеждаше, че топката е преминала с пълния си обем. Това обаче нямаше значение, защото след това кълбото стигна до Отамедни и той стреля през купа от играчи за 1:1.

Минута преди края Домингес фаулира Агуеро в наказателното поле, което означаваше дузпа за Сити. Потърпевшият бе точен, носейки победата на "гражданите".

Така Манчестър Сити спечели първи три точки в Група D. "Гражданите" са на трето място във временното класиране с еднакъв актив със Севиля. Ювентус е лидер с шест точки. Мьонхенгладбах остава на дъното.