Историческо постижение - Кристиано ще запомни тази вечер завинаги (видео + галерия)

Реал Мадрид постигна очаквана, но важна победа при гостуването си на Малмьо в среща от група "А" на Шампионската лига. Испанският гранд се наложи с 2:0, а попаденията бяха дело на Кристиано Роналдо, който със сигурност няма да ги забрави. Португалецът откри резултата в 29-ата минута след подаване на Иско със своя гол номер 500 в блестящата си кариера, а в последните секунди на редовното време засече пас на Лукас Васкес и оформи успеха на "белите", като се изравни с Раул по брой голове за кралския клуб - 323.

Победата утвърди Реал на върха в групата, заедно с Пари Сен Жермен. Двата отбора имат пълен актив от 6 точки след втория кръг, а на 21 октомври им предстои да се срещнат помежду си на "Парк де Пренс".

Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Иско оформиха офанзивното трио на Реал, а зад тях действаха Каземиро, Тони Кроос и Матео Ковачич. В защита шанс получиха Начо Фернандес и Алваро Арбелоа, а на пейката от обичайните титуляри бяха оставени Марсело и Лука Модрич. Идеята на Рафаел Бенитес бе двамата да бъдат запазени за предстоящото в неделя дерби с Атлетико Мадрид.

Домакините от Швеция излязоха с двама нападатели в лицето на Никола Джурджич и капитана Маркус Розенберг.

Гостите взеха инициативата от първите минути и Иско опита изстрел, който обаче беше слаб и не затрудни Йохан Виланд. Последва и удар на Каземиро, преди в 9-ата минута Розенберг да тества рефлекса на Кейлор Навас.

Реал постепенно заигра на по-висока скорост и това създаде доста трудности за защитата на Малмьо. В 16-ата минута Кристиано размени бързи пасове с Бензема, след което стреля, но Виланд внимаваше. Не след дълго звездата на "лос меренгес" пропусна отново, но за всички на стадиона беше ясно, че голът във вратата на домакините е въпрос на време. В 29-ата минута Иско пусна перфектно подаване към Роналдо и той хладнокръвно откри резултата със своя гол №500.

Попадението изнерви футболистите на Малмьо, които до края на полувремето извършиха няколко груби нарушения. Бензема не успя да се разпише от добра позиция, а в 42-ата минута параболичен удар на Даниел Карвахал изненада Виланд, но за негова радост топката срещна напречната греда.

Втората част не бе много по-различна. Гостите можеха да се успокоят с втори гол в 51-ата минута, но Ковачич за пореден път стреля неточно от удобна позиция. После натискът на Реал доведе до серия от ъглови удари пред вратата на Виланд, но шведите отново оцеляха.

Иско бе следващият, който се размина с гола, но като цяло Реал не действаше толкова агресивно, колкото преди почивката. Футболистите на Малмьо се активизираха в заключителната четвърт от двубоя и в 74-ата минута като по чудо не изравниха. Тогава Розенберг засече центриране от десния фланг, но ударът му с глава мина на сантиметри от целта.

В 78-ата минута защитникът на домакините Йошимар Йотун фаулира резервата Лукас Васкес и получи втори жълт картон, оставяйки шведския тим с човек по-малко. Това максимално улесни футболистите на Бенитес, които стигнаха и до втори гол. В 90-ата минута Лукас Васкес проби отдясно и подаде на Роналдо, който технично отклони топката във вратата на Виланд за своя 501-и гол и 323-и с екипа на Реал.

Следващата цел пред португалеца е да стане едноличен голмайстор №1 в историята на кралския клуб, а първата възможност да го постигне ще е в неделя, когато "лос меренгес" гостуват на "Висенте Калдерон" в голямото мадридско дерби.

МАЛМЬО - РЕАЛ МАДРИД 0:2 (0:1)
0:1 К. Роналдо (29)
0:2 К. Роналдо (90)