Юве отново разцъфна в Шампионската лига (видео)

Ювентус отново разцъфна в Шампионската лига и изигра супер мач срещу Севиля в група "D". "Бианконерите", които имат доста проблеми в Серия "А", записаха нов успех на сметката си в турнира на шампионите, като се наложиха с 2:0 над испанския си съперник. Италианците дори заслужаваха да спечелят с далеч по-изразителен резултат, но направиха твърде много пропуски пред вратата на Рико. Все пак в 41-ата минута Алваро Мората успя да прати кълбото в мрежата на севилци и така откри резултата, а в 87-ата минута Симоне Дзадза окончателно реши всичко с втория гол за своя тим.

Първи мач с екипа на Юве записа Сами Кедира, който стартира като титуляр след като се възстанови от контузията, която го мъчеше. Първото полувреме бе изцяло доминирано от играчите на Ювентус. Домакините създадоха куп положения пред вратата на Севиля, докато гостите не успяха да направят нищо запомнящо се.

Още в 1-ата минута Юве можеше да открие резултата като Алваро Мората изведе Пол Погба в наказателното поле, но ударът на французина бе доста неточен. Две минути по-късно "бианконерите" имаха нов шанс, като този пък Хуан Куадрадо центрира отдясно за Пауло Дибала, който отблизо не успя да насочи топката по посока на вратата. В 9-ата минута пък Ернанеш реши да стреля отдалеч, но покрай вратата.

С всяка следваща минута "старата госпожа" усилваше натиска и в 17-ата Дибала отправи страхотен узстрел, който профуча покрай вратата. В 19-ата минута отново Ернанеш реши да пробва далечен удар, но право в ръцете на вратаря. В 22-ата минута пък домакините имаха едно от най-добрите си положения в мача, като Куадрадо бе изведен сам срещу вратаря, но реши да го прехвърля, а така прехвърли и вратата.

Все пак по-добрата игра на италианците им донесе толкова чакания гол. В 41-ата минута Куадрадо задържа около аутлинията и върна за Андера Бардзали, който веднага центирра в наказателното поле, където Мората се извиси и с глава насочи топката във вратата за 1:0.

И втората част продължи по същия начин и Юве редеше атака след атака. В 50-ата минута Пауло Дибала изскочи очи в очи с вратаря на Севиля, но стреля право в тялото му. След това аржентинецът имаше нов шанс, този път от фаул, като стреля много силно, но Рико отново спаси.

Вратарят на Севиля показа чудесен рефлекс и в 73-ата минута, когато Куадрадо отправи истинска бомба от дистанция, но Рико отново бе непробиваем. В 87-ата минута обаче Ювентус окончателно реши всичко в своя полза след страхотна контраатака. Пауло Дибала отне в средата на терена и намери Симоне Дзадза, който необезпокояван напредна до наказателното поле на съперника и хладнокръвно реализира за 2:0.

Така Ювентус събра актив от 6 точки и вече е еднолично начело в класирането в групата. Севиля пък е с 3 точки и за момента запазва второто си място.