Всички резултати, голмайстори и видео от мачовете в ШЛ

Тази вечер се изиграха поредните осем мача от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Програмата откри воденият от българския треньор Станимир Стоилов казахстански тим Астана, който спечели историческа първа точка в Шампионската лига с равенство 2:2 на свой терен срещу турския гранд Галатасарай.

В Москва местният ЦСКА на Георги Миланов удържа 3:2 срещу ПСВ Айндховен, след като водеше с 3:0 на почивката след попадения на Ахмед Муса и Сейду Думбия (2). През втората част гостите се върнаха в мача с два гола на Лестиен (62, 68), но това не бе достатъчно да измъкнат нещо от мача.

Манчестър Юнайтед постигна първа победа в тазгодишното издание на груповата фаза на Шампионската лига. Възпитаниците на Луис ван Гаал победиха с 2:1 Волфсбург на своя "Олд Трафорд", след като осъществиха пълен обрат в резултата. Даниел Калиджури даде ранен аванс на гостите с попадение след само 4 минути игра, но голове на Хуан Мата (34 от дузпа) и Крис Смолинг (52) донесоха трите точки за "червените дяволи", които са и първи в техния актив след загубата от ПСВ (Айндховен) в първия кръг.

Реал Мадрид постигна очаквана, но важна победа при гостуването си на Малмьо в среща от група "А" на Шампионската лига. Испанският гранд се наложи с 2:0, а попаденията бяха дело на Кристиано Роналдо, който със сигурност ще ги помни винаги. Португалецът откри резултата в 29-ата минута след подаване на Иско със своя гол номер 500 в блестящата си кариера, а в последните секунди на редовното време засече пас на Лукас Васкес и оформи успеха на "белите", като се изравни с Раул по брой голове за кралския клуб - 323. В другия мач от групата ПСЖ се наложи категорично с 3:0 далеч от дома над Шахтьор (Донецк).

Ювентус отново разцъфна в Шампионската лига и изигра супер мач срещу Севиля в група "D". "Бианконерите", които имат доста проблеми в Серия "А", записаха нов успех на сметката си в турнира на шампионите, като се наложиха с 2:0 над испанския си съперник. Италианците дори заслужаваха да спечелят с далеч по-изразителен резултат, но направиха твърде много пропуски пред вратата на Рико. Все пак в 41-ата минута Алваро Мората успя да прати кълбото в мрежата на севилци и така откри резултата, а в 87-ата минута Симоне Дзадза окончателно реши всичко с втория гол за своя тим.

АСТАНА - ГАЛАТАСАРАЙ 2:2
0:1 Билал Киса (31)
1:1 Хакан Балта (79-авт.)
1:2 Ерик (86-авт.)
2:2 Кароле (89-авт.)

ЮВЕНТУС - СЕВИЛЯ 2:0