Няма кой да спре Левандовски, Байерн сгази пореден съперник (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) разгроми Динамо (Загреб) с 5:0 в мач от групa "F" на Шампионската лига и записа втора победа, след като на старта победи с 3:0 като гост Олимпиакос. Роберт Левандовски отново беше на висота и заби хеттрик във вратата на хърватите, с което закръгли на 10 головете си в последните три мача. За отбора на Джосеп Гуардиола се разписаха още Дъглас Коща и Марио Гьотце, а гостите трябва да се радват, че през второто полувреме Байерн прояви милост и не направи резултата още по-внушителен.

Германският гранд вече има 10 поредни победи във всички турнири и прекъсна впечатляващата серия от 45 мача без загуба на Динамо. Хърватите останаха с 3 точки след сензационната си победа си над Арсенал в първия кръг. Днес "топчиите" отстъпиха драматично и на Олимпиакос, с което се закотвиха на дъното в класирането, а още по-лошата новина за хората на Арсен Венгер е, че им предстоят два мача с Байерн.

Изненадата в състава на Байерн беше оставането на резервната скамейка на Томас Мюлер. Атаката се водеше от Роберт Левандовски, а по крилата действаха новите попълнения Кингсли Коман и Дъглас Коща. В средата на терена стартираха Тиаго Алкантара, Марио Гьотце и младокът Джошуа Кимих, който бе предпочетен пред Чаби Алонсо. От групата за мача отпаднаха контузените Артуро Видал и Себастиан Роде.

Старши треньорът на Динамо Зоран Мамич заложи на схема с един нападател в лицето на Марко Пяка, а зад него играеха Домагой Антолич, Жуниор Фернандес и Ел Араби Судани. В защитата липсваха ветранът Гордън Шилденфелд и десният бек Иво Пинто, които лекуват травми.

Байерн можеше да поведе още в 3-ата минута, но ударът с глава на Кимих след центриране на Дъглас Коща мина над вратата. Не след дълго шанс за гол се откри и пред Тиаго, но Едуардо спаси неговия изстрел. Стражът на Динамо не можеше да си поеме въздух и трябваше да се справя с удари на Жером Боатенг и Левандовски, преди да капитулира в 13-ата минута, когато Дъглас Коща овладя дълъг пас на левия фланг и прокара топката между гредата и тялото на Едуардо.

Оттук започна кошмарът за хърватите, които получиха три гола за 7 минути в средата на полувремето. Левандовски направи 2:0 след груба грешка на Филип Бенкович. Защитникът на Динамо подари топката на Тиаго, който напредна и подаде на празна врата на Лева. Малко по-късно Гьотце направи двойно подаване с Коман и разстреля Едуардо, а в 28-ата Левандовски  се разписа за втори път, засичайки центриране от ъглов удар на Дъглас Коща. След удара на полския национал топката се отби от гредата и тупна зад голлинията.

Байерн не спря да мачка съперника и само добрата намеса на Едуардо попречи на Дейвид Алаба да направи резултата 5:0 след малко повече от половин час игра. До края на полувремето няколко последователни корнера предизвикаха хаос в наказателното поле на гостите, но за тяхна радост не се стигна до нов гол.

В началото на втората част баварците заиграха в по-бавно темпо, но първата им скоростна комбинация завърши с гол. Тиаго Алкантара отклони с едно докосване към Левандовски, който много елегантно преодоля Едуардо и оформи хеттрика си.

В следващите минути Нойер спаси удар на Судани, а Левандовски пропусна за четвърти път да огорчи гостите. Гуардиола даде почивка на Дъглас Коща и Хуан Бернат, като пусна на техните места Мюлер и Рафиня.

Мюнхенци определено пожалиха съперника си в заключителния период от двубоя. Левандовски се размина с поне още едно попадение, а веднъж и гредата спаси Динамо след удар на Гьотце. Гостите имаха две възможности за почетен гол, но те бяха пропилени от Фернандес и Енрикес.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 5:0 (4:0)