Челси забуксува и в Шампионската лига (видео)

Неубедителното представяне на шампиона на Англия Челси в Премиър лийг се пренесе и в Шампионската лига. Играчите на Жозе Моуриньо загубиха с 1:2 при гостуването си на бившия тим на португалеца Порто във втория си мач от Група "G" на надпреварата. Андре Андре и Майкон донесоха победата на домакините, докато попадението за лондончани бе дело на Вилиан. Вратарят на Порто Икер Касийяс пък записа 152 мача в Шампионската лига, с което подобри рекорда на Чави Ернандес за най-много двубои в надпреварата.

След равностойно начало в първите минути на двубоя резултатът бе открит от домакините в 39-ата минута. Тогава порбив на Ясин Бархими завърши с удар, който бе спасен с мъка от Асмир Бегович. Топката обаче попадна у Андре Андре, който без да се бави я прати в мрежата. В самия край на първата част обаче гостите изравниха. Вилиан изпълни по отличен начин пряк-свободен удар и заличи пасива на тима си.

В 52-ата минута обаче домакините отново излязоха напред в резултата. При едно изпълнение на корнер Майкон бе най-съобразителен при центриране на Рубен Невеш и с глава отбеляза за 2:1. Веднага след попадението Челси можеше отново да изравни, но изстрел на Диего Коста се удари в горната греда. Последваха няколко опасности пред двете врати, като най-чистото положение се отвори пред Еден Азар, който обаче от малък ъгъл стреля неточно. В самия край на мача Челси поиска да бъде отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

По този начин Челси се смъкна на трето място в класирането на своята група. Англичаните остават с актив от три точки, спечелени в първия си мач срещу Макаби (Тел Авив). Порто и Динамо (Киев) пък вече са с по четири и поделят върха.

ПОРТО - ЧЕЛСИ 2:1
1:0 Андре (39)
1:1 Вилиан (45)
2:1 Майкон (52)