Нови успехи за Спортните таланти на "Еврофутбол"

Много успехи и победи завоюваха Спортните таланти на "Еврофутбол" на състезания в България и в чужбина. Ивайло Иванов се окичи със златния медал на European Judo Open Cup, който се проведе на 27.09.2015 г. в Белград. В категория до 81 кг. българинът спечели финалния сблъсък срещу италианеца Гесуалдо Сколо с „юко“. Преди това в група „С“ 21-годишният джудист постигна 3 победи срещу румънеца Стоица, французина Бенямин и словака Жилка. На полуфинала той надделя с „вадзари“ над представителя на домакините Боян Дозен.

Художествената гимнастика продължава да ни радва. Безценен успех и опит спечели Натали Маринова, която стана шампионка в многобоя в категория „А“ (родени 2000-2001 г.) на провелия се през уикенда международен турнир Salines Cup в град Тузла (Босна и Херцеговина). Състезателката на треньора Николай Боев от „Академик“ София грабна златото на обръч с оценка 15,200 т., на топка с 15,770 т. и на бухалки с 14,400 т. Другата ни представителка в този изящен спорт – Боряна Калейн, отново доказа високата си класа и спечели многобоя на международния турнир „Диляна Прима“, който се проведе 26.09.2015 г. в Пазарджик. 15-годишната софиянка изпробва две от съчетанията си при жените и взе златните отличия и на топка и бухалки.

С 4-то, 5-то и 6-то място отчетоха двама от Спортните таланти на „Еврофутбол“ в леката атлетика на Балканейшън във Веленйе (Словения). В събота Павел Моравенов преодоля 6.98 метра от втори опит в скока на дължина и остана на един сантиметър от бронзовото отличие. То бе заслужено от представителя на домакините Жан Фрелих. Победител е хърватинът Санийн Шимич със 7,69 метра. "Не съм доволен от резултата, можех и повече", сподели Павел, който се състезаваше с вирусно заболяване. Другият ни участник – Петър Пеев, зае 5-а позиция на 100 метра и 6-а на 200 метра при мъжете. В късия спринт той регистрира 11,11 сек., а на половин обиколка – 24,53 сек. Българският национален отбор се нареди 5-и в турнира.

Спортният ни талант в сърфа – Илияна Стоилова, бе единствената участничка при жените на завършилото в неделя в Поморие държавно първенство клас „Рейсборд“ за България, където зае престижното 7-мо място в нетипичния за нея клас. Надпреварата бе „отворена“ и в нея участва националният отбор на Молдова. Така в общото подреждане Илияна е 12-а след 6 проведени гонки.

"Изключително съм доволна от прогреса, който постигнах тази година! За пръв път успявам да се концентрирам върху всички компоненти на състезаването и да използвам външните фактори като вятър, вълна и оборудване за по-добро представяне", заяви 24-годишната столичанка.

Дъжд от медали се изсипа за талантите на "Еврофутбол" в каяка на държавния индивидуален шампионат за мъже и жени в град Пловдив. Мирослав Кирчев и Борис Недялков спечелиха титлата в четворката на 1000 метра на „Левски“ заедно с Любомир Тодоров и Тодор Паскалев. Близнаците Камелия и Даниел Караколеви грабнаха общо 11 медала. Камелия е първа на едноместен каяк 1000 метра, спечели три сребърни медала на двойка жени на 500 и 1000 метра и на едноместен на 500 метра и 3 бронза на двойка на 200 метра, 4-ка на 500 метра и на едноместен на 5 км. Даниел е със златото на двойка каяк на 1000 метра, като към това добави две втори места на 4-ка на 1000 метра и в дойката на 200 метра и едно трето на едноместен каяк на 1000 метра.

Медийни партньори на програмата "Еврофутбол" са вестниците „Стандарт“, „Еврофутбол“ и „Марица“, агенциите Крос и БГНЕС, сайтовете sportal.bg, viasport.bg, bgathletic.com, dir.bg, actualno.com, sportline.bg, ngobg.info, winner.bg, chuime.bg, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик, БНР, N-JOY, bTV и Z-Rock.