Хетафе нашамари Леванте в края

Отборът на Хетафе пребори с 3:0 Леванте в двубой от шестия кръг на Примера. Интересното е, че трите попадения паднаха след 81-ата минута. Резервата Алваро Васкес отбеляза първи, шест минути след влизането си в игра, а в 90-ата се разписа Емилиано Буендия, три минути след появата си на терена. В добавеното време Васкес вкара трети гол. С успеха момчетата на Фран Ескриба се измъкнаха от дъното и оставиха там своя съперник.

Срещата започна с два изстрела на Виктор Родригес в 10-ата и 12-ата минути, като първият беше предугаден от вратаря Рубен Мартинес, а при втория топката не уцели вратата. В 29-ата отново най-активният за домакините Родригес шутира опасно. В 39-ата домакините изпуснаха двойна възможност след пробив на Анхел Лафита. В 45-ата Рубен изби пореден опит за гол на Виктор Родригес.

След почивката неточните изстрели продължиха. Педро Леон (56), Дейверсон (60), Алваро Медран и Пабло Сарабия (71) шутираха покрай вратите. В 75-ата Лафита беше много близо до гол, но след диагоналния му удар от десет метра топката отново премина малко встрани от гредата.

В 81-ата най-сетне падна гол: след центриране отдясно Алваро Васкес стреля с глава, а вратарят на валенсианци не можа да избие и носи вина за попадението. В 90-ата Еми Буендия затвърди победата с втори гол, а секунди по-късно Васкес оформи крайното 3:0.

Снимка: "Марка"