Рен не успя да се справи с новак

Отборът на Рен пропусна да се доближи на три точки от лидера Пари Сен Жермен, след като не успя да победи новака Троа в мач от осмия кръг на Лига 1 и срещата завърши 1:1. Бретанците дори трябва да са доволни, че не записаха загуба, след като до 71-ата минута губеха с 0:1 след попадения на Жеси Пи. Все пак Фалиу Диане изравни за Рен и така спаси тима си от поражение. По този начин играчите на Филип Монтание остават на трета позиция с актив от 15 точки - колкото имат и Реймс и Каен. Троа пък все още е в търсене на първата си победа и остава с четири точки на 18-о място.

Каен нямаше подобни проблеми с друг от новаците - Газелек Аячо и го победи с 2:0. Силиво Роделен откри, а Еманюел Имору удвои, за да подпечата трите точки за нормандците. Каен е на пета позиция с 15 точки, докато корсиканците са предпоследни с едва две.

Бастия разби с 3:0 Тулуза след попадения през първата част. Жюлиен Палмери откри, а ветеранът Себастиен Скилачи вкара на два пъти преди почивката, за да донесе успеха на тима си. Бастия е на 11-о място с десет точки, докато Тулуза е с три по-малко на 16-а позиция.